هشدار نخست وزیر اسرائیل به ایران و سوریه

© AP Photo / Tsafrir Abayov/Poolهشدار نخست وزیر اسرائیل به ایران و سوریه
هشدار نخست وزیر اسرائیل به ایران و سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
نخست وزیر اسرائیل: هر حمله‌ای علیه اسرائیل را تلافی می‌کنیم.

آخرین وضعیت خلبان اسرائیلی F16 +عکس - اسپوتنیک ایران
آخرین وضعیت خلبان اسرائیلی F16 +عکس
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبر آنلاین، یک روز پس از ساقط شدن جنگنده اسرائیلی با آتش پدافند هوایی سوریه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت که این کشور دیروز "ضربه‌های سنگینی" به نیروهای ایرانی و سوری در خاک سوریه وارد کرده است.

نتانیاهو، یکشنبه 11 فوریه در ابتدای جلسه کابینه گفت قواعد جنگی اسرائیل هیچ تغییری نکرده و هشدار داد که اسرائیل هرگونه حمله علیه خود را تلافی خواهد کرد. او گفت: "این سیاست ما بوده و سیاست ما خواهد ماند."

اسرائیل شب گذشته اعلام کرده بود که به تلافی هدف قرار گرفتن جنگنده این کشور از سوی ضدهوایی سوریه، جنگنده‌های اسرائیلی اهداف و پایگاه‌های ایرانی و سوری را در خاک سوریه هدف قرار داده‌اند.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران روز یکشنبه در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن گفت که سرنگونی جنگنده اسرائیلی، "معادله عدم توازن قوا" در منطقه را تغییر داد و هم‌زمان هشدار داد که "هر خطایی که اسرائیل در منطقه مرتکب شود، بدون پاسخ نخواهد ماند".

شمخانی نقش ایران در سرنگونی جنگنده اسرائیلی را رد کرد و گفت: "پدافند هوایی سوریه این جنگنده را که حریم هوایی این کشور و حاکمیت آن را نقض کرده بود، هدف قرار داد."

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала