ارائه طرح سخت ترکردن شرایط برجام به مجلس نمایندگان کنگره امریکا

© AP Photo / Susan Walshارائه طرح سخت ترکردن شرایط برجام به مجلس نمایندگان کنگره امریکا
ارائه طرح سخت ترکردن شرایط برجام به مجلس نمایندگان کنگره امریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
پیتر روسکام، نماینده جمهوری خواه پیش نویس قانون "آزادی ها در ایران و تحریم ها" را به مجلس نمایندگان کنگره امریکا ارائه داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه Times of Israel، این طرح قانونی تشدید شرایط توافق هسته ای برجام با ایران را در نظر می گیرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آنرا توافق بدی نامیده و خواستار تجدید نظر در آن یا حتی خروج از این توافق است.
لیز چینی، نماینده دیگر کنگره امریکا ضمن حمایت از این طرح قانونی خاطرنشان ساخت توافق با ایران باید دستکم مورد تجدید نظر قرار گرفته و بازرسی ها از همه جاها از جمله تاسیسات نظامی در هرزمانی، افشای فعالیت هسته ای نظامی و غیر نظامی در گذشته و حال و ممنوعیت ساخت موشک های بالستیکی را در نظر بگیرد.
تهران و گروه"1+5" میانجیان بین المللی (روسیه، آمریکا، بریتانیا، چین ، فرانسه و آلمان) روز 14 ژوئیه سال 2015 در وین به توافق تاریخی درباره حل و فصل مساله هسته ای چندین ساله ایران رسیده و مذاکرات بسیار بغرنج آنها به تصویب برنامه جامع اقدامات مشترک (برجام) منجر گردید که قرار است اجرای آن باعث لغو کامل تحریم های اقتصادی و مالی شورای امنیت سازمان ملل ، آمریکا و اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی شود.
توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام:تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.
لغو تحریمها علیه ایران متناسب با اقدامات ایران برای از بین بردن برنامه هسته ای اش خواهد بود.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала