هدف بیانیه ترامپ، شکست برجام است

© Sputnik / Grigoriy Sisoevسرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه
سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
بیانیه ترامپ در خصوص ایران فاقد خوشبینی است.

به گزارش اسپوتنیک، سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه ابراز داشت که بیانیه ترامپ در خصوص معامله هسته ای ایران،  در جهت فنای آن سمتگیری شده است.

وزیرخارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی نتایج سال گذشته اعلام نمود که آخرین بیانیه ترامپ در جهت منع اجرای برجام سمتگیری شده است که باعث خوشبینی و ثبات نمی شود.

وی گفت:«متأسفانه همکاران آمریکایی ما مثل سابق می خواهند کارهای خود را بر اساس دادن اتمام حجت و فشار پیش ببرند. آمریکایی ها نمی خواهند به عقاید دیگر کشورهای جهان گوش کنند و واقعیت  شکلگیری جهان چند قطبی را بپذیرند».

 دونالد ترامپ 12 ماه ژانویه اعلام کرد که آمریکا از برجام خارج خواهد شد اگر تغییراتی در آن وارد نشود.

در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران هم قرار شد بسیاری از تحریم های وضع شده علیه این کشور برداشته شود.

 

توافقنامه برجام در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما تصویب شد. چهار شرط لازم برای تائید پایبندی ایران به توافقنامه برجام: تهران به صورت شفاف و قابل تصدیق تمامی بخشهای توافق را اجرا کند. ایران تخلف اساسی ای از برجام نداشته باشد. ایران هیچ عمل آشکار و یا پنهانی در جهات پیشرفت ساخت سلاح هسته ای انجام نداده باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала