تکذیب عدم صدور مجوز برای عبور هواپیمای بلغاری از آسمان ایران

© AFP 2022 / Atta Kenareتکذیب عدم صدور مجوز برای عبور هواپیمای بلغاری از آسمان ایران
تکذیب عدم صدور مجوز برای عبور هواپیمای بلغاری از آسمان ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص اخبار منتشره مبنی بر عدم صدور مجوز برای عبور هواپیمای بلغاری از آسمان ایران توضیحاتی را ارائه کرد.

هواپیمای نخست وزیر بلغارستان مجاز به عبور از آسمان ایران نشد - اسپوتنیک ایران
هواپیمای نخست وزیر بلغارستان مجاز به عبور از آسمان ایران نشد
به گزارش اسپوتنیک، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص اخبار منتشره در برخی رسانه های خارجی مبنی بر عدم صدور مجوز پرواز به هواپیمای حامل نخست وزیر بلغارستان برای عبور از آسمان ایران گفت: موضوع عدم صدور مجوز به هیچ وجه صحت ندارد؛ چرا که پس از درخواست رسمی سفارت بلغارستان در تهران برای دریافت مجوز پرواز هواپیمای بلغاری که حامل نخست وزیر محترم آن کشور بوده است، مجوز عبور صادر شد.

به نقل از تسنیم؛ قاسمی افزود: آنچه رخ داد اعلام اشتباه اطلاعات پروازی و کد مجوز دریافتی توسط خلبان هواپیما به برج مراقبت در ایران بود که به همین دلیل هواپیما مورد شناسایی قرار نگرفت.

قاسمی با ابراز تاسف از این اتفاق افزود: اعلام اشتباه و تناقض در اطلاعات و کد مجوز پرواز می تواند به دلیل تغییرات صورت پذیرفته در آخرین لحظات توسط خلبان باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پایان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران دارای یکی از امن ترین فضای ترانزیت هوایی در منطقه و جهان است و عبور هواپیماهای غیرنظامی در آن جریان دارد و قطعا آسمان ایران به روی هواپیماهای کشورهای دوستی مانند بلغارستان که از روابط بسیار خوبی با ایران برخوردار است، همواره باز است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала