مذاکره محرمانه ولایتی و حریری درباره چه بود؟

© AP Photo / Ebrahim Norooziمذاکره محرمانه ولایتی و حریری درباره چه بود؟
مذاکره محرمانه ولایتی و حریری درباره چه بود؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک منبع آگاه در باره این مذاکره محرمانه اطلاع داد: در این دیدار حریری با طرح درخواست سعودی ها از ولایتی خواست که ایران دست از حمایت مردم یمن برداشته و روابط خود را با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بهبود بخشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس یک منبع مطلع نزدیک به ولایتی درباره استعفای نخست وزیر لبنان و محتوای مذاکرات محرمانه صورت گرفته بین مشاور امور بین الملل رهبر ایران و سعد حریری بیان داشت: نخست وزیر مستعفی لبنان که پیش از این ملاقات به عربستان سفر کرده بود جهت انجام این دیدار به بیروت بازگشت و بلافاصله پس از استماع موضع تهران مجددا به ریاض رفت و در آنجا استعفای خود را از رسانه های عربی اعلام کرد.
وی گفت: مشاور امور بین الملل رهبر ایران نیز در پاسخ از حریری خواسته تا سعودی ها بمباران مردم بی گناه و حصر اقتصادی و دارویی این کشور را متوقف کنند تا مسیر گفتگو با ملت یمن باز شود.
وی افزود: درخواست نابجای حریری و سعودی ها این بود که جمهوری اسلامی ایران در موضوع یمن، جانب حق را رها کند اما چون ناامید شدند بلافاصله سعد حریری را به ریاض فراخواندند تا وی استعفای خود را در خارج از خاک لبنان اعلام نماید.
این منبع به متن استعفای سعد حریری اشاره کرده و گفت: مشخص است که این متن از جانب سعودی ها به نخست وزیر مستعفی لبنان دیکته شده است.
وی ادامه داد: حریری به نیابت از سعودی ها امیدوار بود پس از سفر مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری به لبنان بتواند جمهوری اسلامی ایران را از مخالفت با اقدامات ضد بشری عربستان در یمن از جمله بمباران زنان و کودکان بی گناه یمنی و محاصره غذایی و دارویی این کشور منصرف کند، اما با پاسخ منفی کشورمان مواجه شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала