علت آتش سوزی در پالایشگاه نفت تهران

© AP Photo / Jiang Kehongعلت آتش سوزی در پالایشگاه نفت تهران
علت آتش سوزی در پالایشگاه نفت تهران - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ایران از بررسی علت وقوع آتش‌سوزی پتروشیمی شهید تندگویان تهران با حضور مسئولان این پتروشیمی در کمیسیون متبوعش خبر داد.

پالایشگاه نفت تهران، آتش گرفت - اسپوتنیک ایران
پالایشگاه نفت تهران، آتش گرفت
به گزارش اسپوتنیک، اسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ایران با اشاره به آتش‌سوزی روز‌ گذشته (جمعه 5 آبان) مجتمع پتروشیمی شهید تند‌گویان تهران، اظهار داشت: براساس اخبار موجود مهندسان و کارکنان این پتروشیمی در حال تعمیرات و تعویض قطعات بودند که به دلیل نشتی گاز و وجود مواد اشتعال‌زا این آتش‌سوزی رخ داده است.

به نقل از العالم؛ وی با بیان اینکه این حادثه خسارت مالی چندانی نداشته، افزود: اما متاسفانه در این حادثه آتش‌سوزی 6 نفر کشته و 2 نفر مجروح شده‌اند.سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه قرار است روز دوشنبه (8 آبان) مسئولان پتروشیمی شهید تندگویان برای ارائه توضیحات درباره علت حادثه در کمیسیون حضور پیدا کنند، اظهار داشت: مسئولان این پتروشیمی گزارشی را درباره چرایی و عمق حادثه به اعضای کمیسیون ارائه می‌دهند.

نماینده علی‌آباد کتول در مجلس گفت: قرار است کارگروهی نیز از سوی کمیسیون انرژی مجلس برای بررسی ابعاد گوناگون حادثه از این پتروشیمی بازدید کنند.

قره‌خانی با اشاره به بازدید میدانی اعضای کمیسیون متبوعش از این پتروشیمی، گفت: در این بازدید قرار است اعضای کمیسیون بررسی کنند که این حادثه به دلیل سهل‌انگاری و خطای انسانی، عدم به کارگیری سیستم‌های استاندارد اطفاء حریق و یا ضعف در آموزش به کارکنان و… به وقوع پیوسته یا خیر؟

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала