قهرمانی دختر عشایری برای نهمین بار +عکس

© AP Photo / Ramon Espinosaقهرمانی دختر عشایری برای نهمین بار +عکس
قهرمانی دختر عشایری برای نهمین بار +عکس - اسپوتنیک ایران
Telegram
دختری که از عشایر کرمانشاه با وجود موانع مختلف، قهرمان کیک بوکسینگ ایران شده است.

به گزارش اسپوتنیک، تصاویری از دختری قهرمان در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که جزو عشایر کرمانشاه می باشد. یکی از دلایلی که این موضوع مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است این است که افراد در بسیاری از اقوام عشایر ورزش کردن را برای دختران زشت می دانند و خانواده "سوسن رشیدی" در ابتدا مخالف ورزش کردن او بودند اما او با سر سختی خود توانست نظر پدر خود را جلب کند.

این حمایت پدرانه منجر به قهرمان شدن سوسن رشیدی در رشته کیک بوکسینگ شده است.

سوسن ۲۴ ساله تا به الان ۹ بار قهرمان ایران شده است و این موفقیت ها برای او بسیار سخت بدست آمده است.
چرا که او بهمراه خانواده اش در چادر عشایری زندگی می کند و با آنها در فواصل کرمانشاه تا خوزستان کوچ می نماید.

دختر چوپان قهرمان کیک بوکسینگ زنان ایران سوسن رشیدی با خانواده‌اش در چادرعشایری زندگی می‌کند و در طول سال با سایر افراد ایل کوچ می‌کند. او در فصول مختلف بین کرمانشاه و خوزستان در رفت و آمد است، یکی از وظایف سوسن چراندن گوسفندان است. سوسن ۲۴ سال دارد و هنوز ازدواج نکرده، او می‌گوید به تشویق دختر خاله‌ام به باشگاه ورزش‌های رزمی در کرمانشاه رفتم البته از کودکی ورزش می‌کردم و در مدرسه قهرمان دو بودم. خانواده‌ام وقتی فهمیدند به باشگاه می‌روم نگران حرف مردم و بستگانمان شدند. افراد فامیل در گوش پدرم خواندند که معلوم نیست سوسن کجا می‌رود، دخترهای شهری او را گول می‌زنند، ما عشایر غیرت داریم، ورزش برای دختر زشت است، پدر و مادرم تحت تأثیر این جور حرف‌ها ابتدا مانع رفتنم به باشگاه شدند اما خیلی با آنها صحبت کردم تا راضی شدند به ورزش ادامه دهم. وقتی کوچ زمستانی ایل فرا می‌رسد و به خوزستان می‌رویم کارم مشکل می‌شود و باید برای شرکت در مسابقات با اتوبوس به کرمانشاه بیایم و بعد از انجام مسابقه برگردم. گاهی حتی پول برای کرایه اتوبوس هم ندارم. چندی پیش باید در مسابقات قهرمانی کشور در کرج شرکت می‌کردم اما پول کرایه اتوبوس نداشتم، ۶ هزار تومان از همسایه‌مان قرض کردم و وقتی ۸۰ هزار تومان یارانه گرفتم پولش را پس دادم. سوسن نه بار تا حالا قهرمان کیک بوکسینگ ایران شده است. #سوسن_رشیدی #ورزش #کیک_بوکسینگ #ورزشکار #عشایر #خوزستان #کرمانشاه #کرج

Публикация от maryam seddigh (@105689.105689) Авг 1 2017 в 9:10 PDT

او برای رفتن به باشگاه و مسابقات در زمانی که از کرمانشاه دور هستند مجبور است با اتوبوس سفر کند و حتی پرداختن هزینه اتوبوس نیز برای او سخت بوده است تا جایی که از همسایه خود پول قرض گرفته است.
بسیاری از کاربران سرسختی و موفقیت این دختر ایرانی را تحسین کرده و معتقدند که باید قدر اینگونه دختران ایرانی را دانست.
بسیاری معتقدند که در حالی که دختران و پسران شهری با داشتن امکانات زمان خود را به بطالت می گذرانند باید اینگونه جوانان عشایری را الگوی خود قرار داد و درس زندگی از آنان آموخت.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала