فرمانده کل سپاه : حماقت ترامپ باعث جهش برنامه موشکی ایران است

© REUTERS / sepahnews.comفرمانده کل سپاه : حماقت ترامپ باعث جهش برنامه موشکی ایران است
فرمانده کل سپاه : حماقت ترامپ باعث جهش برنامه موشکی ایران است - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرمانده کل سپاه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد : از فرصت رفتار احمقانه ترامپ با برجام برای جهش در برنامه های دفاعی و موشکی و منطقه ای استفاده خواهیم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری در جلسه‌ شورای راهبردی سپاه که با موضوع تحلیل رفتار دولت ترامپ تشکیل شد، اقدامات خصمانه امریکایی ها در ماه های اخیر علیه ملت ایران را تشریح کرده و تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی اجرای قانون کاتسا را معادل با خروج یک جانبه امریکا از برجام می داند، بیان داشت: همانطور که در گذشته نیز اعلام کرده ایم؛ در صورتی که قانون تحریم‌های جدید آمریکا اجرا شود این کشور باید پایگاه‌های منطقه‌ای خود تا شعاع 2 هزار کیلومتری برد موشک‌های ایران را منتقل کند.
وی ادامه داد:در صورتی که اخبار پراکنده موجود درخصوص حماقت دولت آمریکا مبنی بر درنظر گرفتن سپاه به عنوان گروه تروریستی صحیح باشد، سپاه نیز ارتش آمریکا را در سراسر جهان بویژه منطقه خاورمیانه، همسنگ داعش درنظر خواهد گرفت.
جعفری تاکید کرد که اگر هدف نهایی امریکایی ها از طرح این گونه مسائل ، مذاکره با ایران درباره منطقه است، مسیری کاملاً اشتباه را انتخاب کرده اند، وی افزود:جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد مسائل منطقه را در جایی غیر از میز مذاکره حل کند، نه حرفی برای مذاکره وجود دارد و نه طرفی برای آن.
وی در ارزیابی رفتار آمریکایی ها، با تأکید بر اینکه تحریم‌های جدید آمریکا شانس هرگونه تعامل را برای همیشه از بین خواهد برد، خاطر نشان کرد: این تحریم‌ها تجربه برجام را برای ما کامل می‌کند و آن تجربه این است که گفت و گو برای آمریکا ابزار فشار و دشمنی است نه تعامل یا حل مسئله.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала