ماریا زاخارووا: آمريکا خود از بازگشایی چهارمین کنسولگری در روسیه امتناع ورزید

© Sputnik / Valeriy Melnikovماریا زاخارووا: آمريکا خود از بازگشایی چهارمین کنسولگری در روسیه امتناع نمود
ماریا زاخارووا: آمريکا خود از بازگشایی چهارمین کنسولگری در روسیه امتناع نمود - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت امور خارجه روسیه، در خصوص احتمال بسته شدن کنسولگری روسیه در آمریکا اظهار نظر نمود.

به گزارش اسپوتنيک به نقل از ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، در خصوص احتمال بسته شدن یکی از کنسولگری روسیه در ایالات متحده آمريکا اظهار نظر نمود.

زاخارووا در اين زمينه گفت: "بايد به اين نکته توجه شود که سالها پيش برابري (تعداد ديپلمات ها) شکسته شده بود، اکنون زمان بررسي و به تساوي رساندن آنها است و نوبت به روسيه که رسيده است، اقدام روسيه را غيرمنصفانه مي خوانند. اين يک بلوف از سوي کساني است که ابتداي ماجرا را نمي دانند".

به گفته زاخارووا، سال ها پیش از ایالات متحده خواسته شده بود تا کنسولگری چهارم در روسیه را بازگشايي نمايد، اما آمريکا از انجام آن امتناع نمود.

گفتني است، پیش از این، روزنامه "کامرسانت" به نقل از منابع دیپلماتیک آمریکا گفت، مقامات ایالات متحده ممکن است اقدام به بستن یکی از کنسولگری های روسیه در ایالات متحده بکنند. بر اساس گزارش این روزنامه، 1 سپتامبر این خبر اعلام خواهد شد
گفتنی است، در حال حاضر روسیه در ایالات متحده دارای چهار کنسولگری: در نیویورک، سان فرانسیسکو، سیاتل و هوستون است.

در ماه ژوئیه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت که تعداد کارکنان دیپلماتیک ایالات متحده آمریکا در روسیه باید به تعداد کارکنان سفارت روسیه در ایالات متحده — 455 نفر باشد. در نتیجه 755 نفر از کارکنان سفارت آمریکا باید خاک روسیه را ترک کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала