پیوند اعضای خوک به انسانها

© Fotobank.ru/Getty Images / Michael Smithپیوند اعضای خوک به انسانها
پیوند اعضای خوک به انسانها - اسپوتنیک ایران
Telegram
انسانها می توانند برای پیوند اعضا از اعضای بدن خوک استفاده کنند.

به گزارش اسپوتنیک، انسانها می توانند برای پیوند اعضا از اعضای بدن خوک استفاده کنند. کمبود اعضای اهدایی مشکل بسیار بزرگی در سراسر جهان است. بیماران معمولا در لیست انتظار اهدای عضو مناسب برای ماهها یا حتی سالها انتظار می کشند.

راه حل این مشکل می تواند برداشتن عضو از یک موجود زنده دیگر به جای انسان باشد مثلا خوک ها. انها می توانند جایگزین مناسبی برای اعضای بدن انسان باشند، اندام خوک حتی از لحاظ اندازه هم مشابه اندام های انسان می باشد و این حیوانات اهدا کننده را می توان در مقدار وسیع پرورش داد. خطر اصلی که ممکن است در طول پیوند بوجود اید، ژنوم خوک می باشد، که این ژنوم دارای قطعاتی از رترو ویروس خوکی می باشد که ممکن است یک خطر بالقوه برای انسان باشد.

جورج چرچ از امریکا و دونگ نیو از چین، روشی برای حل این مشکل پیشنهاد کرده اند که شامل غیر فعال کردن رترو ویروس در هسته سلول های خوک می باشد. برای این کار از روش اصلاح ژنتیکی CRISPR استفاده می شود.

محققان نشان دادند که رتروویروس خوک در واقع می تواند از خوک به انسان منتقل شود. سپس انها نقشه ای از محل قرارگیری این رترو ویروس ها در ژنوم خوک تهیه کردند و 25 رترو ویروس کشف شده را توسط روش CRISPR غیر فعال ساختند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала