جانشین ملکه انگلیس چه کسی ست؟

© AP Photo / Alastair Grantجانشین ملکه انگلیس چه کسی ست؟
جانشین ملکه انگلیس چه کسی ست؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
ملکه ی ۹۱ ساله انگلیس هرگز نباید از قدرت کناره گیری کند اما منابع آگاه در دربار تاکید می کنند که اگر تا ۹۵ سالگی زنده بماند، اجازه می دهد که قانون نایب السطنتی اجرا گردد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل ازایسنا، روزنامه دیلی میل اطلاع داد: الیزابت دوم، ملکه انگلیس معتقد است که هرگز از سلطنت کناره‌گیری نخواهد کرد اما ملکه اکنون ۹۱ ساله است و همسر او فیلیپ ماه گذشته خود را بازنشست کرد.
طرح‌هایی وجود دارد که در صورت اجرا، "شاهزاده چارلز" ولیعهد انگلیس را به صورت تشریفاتی پادشاه می‌کند. منابع مطلع در دربار انگلیس خاطر نشان کردند ، ملکه به نزدیکانش گفته است که اگر تا ۹۵ سالگی زنده ماند اجازه میدهد قانون نایب‌السلطنتی اجرایی شود و طبق آن فرزند ارشدش با وجودی که خودش هنوز زنده است، قدرت را در دست می گیرد.
یکی از اعضای ارشد سابق در خانواده سلطنتی انگلیس بیان داشت: "از آنجایی که ملکه احترام عمیقی برای نهاد سلطنت و نظارت بر آن دارند، می‌خواهند مطمئن شوند که پیش از تحویل قدرت هر کاری که می‌توانند برای کشور و مردمشان انجام دهند. ایشان به اصول خود پایبند هستند. علیاحضرت سن خود را مد نظر دارند و می‌خواهند اطمینان حاصل کنند زمانش که فرا برسد، انتقال قدرت به ولیعهد، آرام صورت بگیرد."
وی خاطر نشان کرد: "من متوجه شدم که ملکه این موضوع را مورد توجه قرار داده‌اند و معتقد هستند که اگر تا ۹۵ سالگی همچنان زنده باشند، به طور جدی مساله انتقال سلطنت به چارلز را مدنظر دارند."
دفتر ولیعهد انگلیس در این خصوص هیچ اظهارنظری نکرده است اما طبق اطلاعات، این مساله به بحثی باز در دربار سلطنتی تبدیل شده است.
در همین حال نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، دو سوم از انگلیسی‌ها معتقدند که کامیلا، همسر ولیعهد انگلیس نباید ملکه شود. چنانچه چارلز پادشاه انگلیس شود، همسر دوم او کامیلا به عنوان ملکه انتخاب می‌شود. این نظرسنجی نشان می‌دهد، ۶۷ درصد از ملکه شدن کامیلا حمایت نمی‌کنند و تنها ۱۹ درصد معتقدند که او مناسب این جایگاه است.
محبوبیت چارلز در میان انگلیسی‌ها پس از مستند اخیری که درباره همسر متوفی او "شاهزاده دایانا" پخش شد، به شدت متزلزل گردید، بیش از یک‌چهارم (۲۷ درصد) از شرکت‌کنندگان می‌گویند برای چارلز احترامی قائل نیستند و تنها هشت درصد معتقدند که او قابل احترام است.
چارلز پیش از ازدواج با دایانا و حین زندگی با او روابط عاشقانه‌ای با کامیلا داشت و به دنبال ماجرای رسوایی کامیلا که در آن نوارهایی از مکالمه عاشقانه چارلز و کامیلا به بیرون درز پیدا کرد، سرانجام دایانا و چارلز در ۲۸ اوت ۱۹۹۶ با پیشنهاد ملکه رسماً از هم طلاق گرفتند. دایانا سال ۱۹۹۷ در تصادف رانندگی در پاریس کشته شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала