واکنش فدراسیون بین المللی فوتبال به محرومیت شجاعی و حاج صفی

© Sputnik / Alexander Vilf /  مراجعه به بانک تصاویر Открытая тренировка московского "Спартака" на базе клуба в Тарасовке
Открытая тренировка московского Спартака на базе клуба в Тарасовке - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی فیفا با اشاره به بررسی محرومیت مسعود شجاعی و احسان حاج صفی دو فوتبالیست ایرانی به خاطر بازی در برابر یک تیم اسرائیلی اعلام کرد که فدراسیون فوتبال ایران باید درباره این محرومیت توضیح دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین ، محرومیت دو بازیکن ایرانی از تیم‌ ‌ملی فوتبال بازتاب‌های زیادی داشته است. یکی از سخنگوهای فیفا در رابطه با همین موضوع با خبرگزار رویترز به صحبت پرداخت و درباره اظهارات مسوولان وزارت ورزش و جوانان ایران درباره مسعود شجاعی و احسان حاج صفی، گفت‌: ما موضوع را در حال‌ حاضر به دقت در حال‌ بررسی کردن آن هستیم و از فدراسیون فوتبال ایران خواسته‌ایم تا درباره این موضوع به ما توضیح بدهد. در حال‌ حاضر هیچ اظهار نظری نمی‌خواهیم انجام دهیم و منتظر پاسخگوی فدراسیون فوتبال ایران خواهیم بود.
یادآور می شود مسعود شجاعی و احسان حاج صفی که در تیم یونانی پانیونیوس بازی می کنند به خاطر حضور در دیدار این تیم در برابر تیم مکابی اسرائیل، از عضویت تیم ملی فوتبال ایران محروم شده اند.
در اساسنامه فیفا هر گونه دخالت دولتی در امور فدراسیون‌ها ممنوع اعلام شده و در صورتی که چنین اموری مشاهده شود، تمهیداتی در نظر گرفته شده است. ایران اکنون توانسته جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد، ولی اگر ثابت شود که دخالت دولت در امور فدراسیون فوتبال صورت گرفته، باشگاه‌ها و تیم‌های ملی ایران حق شرکت در رقابت‌های بین‌المللی را نخواهد داشت.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала