نتانیاهو به رشوه خواری و کلاهبرداری متهم شد

© REUTERS / Jonathan Ernstنتانیاهو به رشوه خواری و کلاهبرداری متهم شد
نتانیاهو به رشوه خواری و کلاهبرداری متهم شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادگاه صلح اسرائیل در "ریشون لتزیون" عصر پنجشنبه انتشار هر گونه خبری درباره تحقیقات صورت گرفته درباره بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دو پرونده "۱۰۰۰" و "۲۰۰۰" را تا تاریخ ۱۷ سپتامبر آینده ممنوع اعلام و در عین حال، نتانیاهو را به دست داشتن در کلاهبرداری و رشوه خواری متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دیوان صلح اسرائیل به درخواست پلیس انتشار هر گونه اطلاعات درباره تحقیقات صورت گرفته پیرامون اتهامات مطرح شده علیه نتانیاهو را ممنوع اعلام کرد.

قاضی "عینات رون" با صدور این حکم، انتشار هر گونه اطلاعات درباره پرونده‌های تحقیق تشکیل شده بر اساس اظهارات "آری هارو" رئیس سابق دفتر نتانیاهو را ممنوع کرد.

در همین حال، روزنامه هاآرتص به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که بر اساس اطلاعات جمع آوری شده در جریان تحقیقات، نتانیاهو متهم به فساد، کلاهبرداری، رشوه خواری و خیانت در امانت است و در یادداشت ارائه شده از سوی پلیس به دادگاه به این اتهامات اشاره شده است.

شبکه دو تلویزیون اسرائیل هم اعلام کرد، نتانیاهو متهم اصلی پرونده‌های 1000 و 2000 است، اما پلیس انتشار هر گونه خبری درباره تحقیقات صورت گرفته از "آری هارو" و مذاکرات انجام شده با او برای امضای توافقنامه استشهاد ملکی را ممنوع اعلام کرده است. پلیس معتقد است که هارو اطلاعات دیگری هم درباره پرونده 3000 مربوط به زیردریایی‌های خریداری شده از آلمان در اختیار این نهاد قرار خواهد داد.

گفتنی است که پلیس اسرائیل از مدت‌ها قبل نتانیاهو را به خاطر اتهامات فساد، کلاهبرداری و رشوه خواری تحت بازجویی و تحقیق قرار داده است، اما هنوز نتایج این تحقیقات و بازجویی‌ها اعلام نشده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала