آزمایش موشک مافوق صوت امریکا در استرالیا +ویدئو

© REUTERS / KCNAThe long-range strategic ballistic rocket Hwasong-12 (Mars-12) is launched during a test in this undated photo released by North Korea's Korean Central News Agency (KCNA) on May 15, 2017.
The long-range strategic ballistic rocket Hwasong-12 (Mars-12) is launched during a test in this undated photo released by North Korea's Korean Central News Agency (KCNA) on May 15, 2017. - اسپوتنیک ایران
Telegram
امریکا و استرالیا به طور مشترک آزمایش یک موشک مافوق صوت را با موفقیت پشت سر گذاشتند.

به گزارش اسپوتنیک، این موشک مافوق صوت در چارچوب پروژه HIFiRE از منطقه بومر استرالیا شلیک شد. این پروژه که شامل تحقیقات و آزمایشات پروازهای مافوق صوت می شود توسط نیروهای هوایی امریکا و وزارت دفاع استرالیا انجام شده و متخصصین موفق به طراحی موشکی شده اند که سرعت آن تا 7700 مایل در ساعت یا بیش از 12000 کیلومتر در ساعت می رسد.

متخصصین شرکت بوئینگ امریکا، BAE Systems بریتانیا و دانشمندانی از دانشگاه کوینزلند (استرالیا) مسئول انجام این پروژه بودند. ارزش این پروژه 54 میلیون دلار برآورد شده است. نظامیان امریکایی می گویند که موشک حاضر را به این دلیل طراحی کرده اند که روسیه و چین در حال حاضر مشغول طراحی مشابه این مدل هستند.

شرکت BAE Systems در استرالیا می گوید که آزمایش با موفقیت انجام گرفت، اگرچه یکی از سخت ترین تست های HIFiRE تا امروز به شمار می رفته است.

دانشگاه کوینزلند ویدئویی از لحظه شلیک موشک HIFiRE منتشر کرده است. 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала