مدیریت رویارویی قطر با عربستان سعودی

© AP Photo / AARON FAVILAمدیریت رویارویی قطر با عربستان
مدیریت رویارویی قطر با عربستان - اسپوتنیک ایران
Telegram
منابع آمریکایی فاش کردند شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی و حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی نخست وزیر سابق، در حال حاضر رویارویی قطر با عربستان و شرکایش را مدیریت می کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، مجله فارین پالیسی آمریکا نوشت پناه بردن مجدد به حمد بن جاسم که در حال حاضر در آمریکا به سر می برد به منزله کودتای سیاسی داخلی در قطر است و حتی شکستی برای شیخه موزه المسند مادر امیر قطر و فرزندانش به خصوص تمیم به شمار می آید.
این مجله آمریکایی خاطرنشان کرد بازگشت بن جاسم بخشی از نتایج اولیه این کودتای سیاسی است؛ زیرا تبعید او یکی از دلایل کناره گیری زودهنگام شیخ حمد بن خلیفه به نفع پسرش تمیم بود.
فارین پالسی می نویسد یکی از شروطی که بعد از به حکومت رسیدن تمیم برای شیخ حمد بن جاسم گذاشته شده بود دوری کامل از همه پرونده های سیاسی و مالی بود که بر عهده داشت و حالا بازگشت بن جاسم به صفحه شبکه های ماهواره ای آمریکا در قالب مدافع سیاسیت های قطر در برابر عربستان و شرکایش به منزله اعتراف شیخه موزه و فرزندانش به این موضوع است که نمی توان از او بی نیاز بود و کنار گذاشتنش هم اشتباهی بزرگ بود به ویژه آن که مسائل بین المللی را از دور و توسط طرفدارانش اداره می کرد.
مجله آمریکایی گزارش خود را با این مطلب به پایان می رساند که کمک گرفتن مجدد از شیخ حمد بن جاسم نوعی اعتراف به شکست در برابر او و اعتراف به این موضوع است که تمیم یک تیم منسجم برای ورود به صحنه هرگونه رویارویی با کشورهای همسایه را ندارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала