مجهز شدن "مسترکارد" به سنسور اثر انگشت

© Flickr / Håkan Dahlström مجهز شدن "مسترکارد" به سنسور اثر انگشت
مجهز شدن مسترکارد به سنسور اثر انگشت - اسپوتنیک ایران
Telegram
داشتن حسگر اثر انگشت روی تلفن همراه دیگر نه تنها چیز جدیدی نیست، بلکه حتی اگر موبایل شما این قابلیت را نداشته باشد، احتمالا چند سالی از تکنولوژی عقب مانده اید. امروز اما مسترکارد، از اولین کارت پرداخت خود با اسکنر اثر انگشت پرده برداشت تا یک قدم در زمینه امنیت حساب های بانکی شما جلو برود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از digiato، در واقع هدف مسترکارد این است که رمزهای عبوری که حین مراجعه به خودپردازها وارد می کنیم را از میان بردارد تا امنیت حساب بانکیتان در خطر نباشد.
لازم نیست هیچ رمزی را به یاد بسپلریذ، فقط باید انگشت را روی کارت نگه دارید.
این کارت ها پس از مدت ها دوره آزمایشی، در آفریقای جنوبی معرفی شدند و قصد بر این است که طی امسال در سراسر جهان در دسترس کاربران قرار بگیرند. البته پیش از اینکه مردم بتوانند از این قابلیت استفاده کنند، بانک ها باید تجهیزات خود را به روز کرده و آماده این تغییر شوند (البته در مورد ایران حرف نمی زنیم).
کارت ها یک حافظه ای درون خود دارند و کاربر می تواند تا سقف دو اثر انگشت را روی آن نگه دارد. البته مسترکارد اعلام کرده که هر دو اثر انگشت باید متعلق به یک شخص باشند و نمی توان کارت را در اختیار فردی دیگر قرار داد.
لازم نیست هیچ رمزی را به یاد سپرد، فقط باید انگشت را روی کارت نگه داشت تا به صورت خودکار، پروسه پرداخت و یا دریافت پول انجام شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала