امیر امارات کجاست؟ چرا خلیفه همچنان ناپدید است؟

© Fotolia / Philipusامیر امارات کجاست؟ چرا خلیفه همچنان ناپدید است؟
امیر امارات کجاست؟ چرا خلیفه همچنان ناپدید است؟ - اسپوتنیک ایران
Telegram
شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، امیر امارات برای سومین سال متوالیست که در انظار عمومی ظاهر نمی شود و همین امر واکنش های مختلفی را در بین شهروندان این کشور به همراه داشته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبر آنلاین، مردم امارات متحده عربی در سه سال گذشته شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، امیر امارات را در میان جمع و مناسبت‌های سیاسی و خبری ندیده اند و این امر واکنش های شدید شهروندان در فضای مجازی باعث شده است. حتی در رسانه‌های این کشور هم بحث‌هایی درباره عدم اطلاع رسانی در مورد علت ناپدید شدن امیر امارات مطرح می شود.
شبکه‌های اجتماعی برای غیبت و ناپدید شدن شیخ خلیفه دلایلی دارند از جمله این که بیماری امیر امارات و کودتای سیاه علیه وی توسط شیخ محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی و برادر شیخ خلیفه از جمله علت‌های اصلی این غیبت است.
جشن‌های چهل و پنجمین سالروز استقلال امارات متحده عربی در حالی برگزار شد که امیر امارات متحده عربی در این جشن‌ها حاضر نشد. این در حالی است که جشن‌های روز ملی امارات در تمامی شیخ نشینان با حضور حکام این شیخ نشینان برگزار می شود و جشن ملی در ابوظبی، پایتخت امارات نیز با حضور تمامی حکام امارات است.
غیبت امیر امارات باعث شده که شهروندان اماراتی در فضای مجازی سوالاتی از مسئولان بپرسند که "امیر امارات کجاست؟"
رسانه‌های امارات نیز فقط به انتشار تصاویر قدیمی شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان در روز ملی امارات در دوم دسامبر 2015 و انتشار پیام تبریک امیر به حکام اکتفا کردند.
این در حالی است که در اوریل سال گذشته فعالان اماراتی شبکه‌های اجتماعی فاش کردند که حاکم امارات به دستور برادرش محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی، در اقامت اجباری به سر می‌برد و رسانه‌های اماراتی درباره سرنوشت وی، مردم را فریب می‌دهند.
کمپین فعالان اینترنتی هوادار شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان، حاکم امارات که سه سال است در غیبتی مبهم به سر می‌برد، زیر عنوان " خلیفه کجاست" فاش کردند که وی با وجود داشتن شرایط جسمی ناپایدار، به دستور برادرش محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی، در داخل کشور در اقامت اجباری به سر می‌برد.
این کمپین با ایجاد هشتگ "‎#این_خلیفه" (خلیفه کجاست) در توییتر، تاکید کرده که رسانه‌های دولتی امارات همواره درباره سرنوشت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان دروغ می‌گویند و مردم را گمراه می‌کنند
در ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی فعالان اماراتی در شبکه توییتر از حکومت ابوظبی خواستار روشن شدن وضعیت شیخ خلیفه، توضیح درباره علت غیبت او و اطلاع رسانی از وضعیت سلامتی او شدند که پاسخی به آنها داده نشد.
مخالفان دولت امارات پیشتر تهدید کرده بودند که به زودی رازهای پشت پرده غیبت دو ساله (در آن زمان) شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان حاکم امارات را فاش خواهند کرد.
خلیفه بن زاید آل نهیان 69 ساله، رئیس امارات و حاکم ابوظبی، فرزند زاید بن سلطان آل نهیان است که در سال ۲۰۰۴ و پس از درگذشت پدرش رئیس امارات و حاکم ابوظبی شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала