انتقال آخرین حیوانات بازمانده از باغ وحش موصل به خارج از کشور

© AFP 2022 / Sam Panthakyانتقال آخرین حیوانات بازمانده از باغ وحش موصل به خارج از کشور
انتقال آخرین حیوانات بازمانده از باغ وحش موصل به خارج از کشور - اسپوتنیک ایران
Telegram
آخرین حیوانات بازمانده از باغ وحش موصل که در شرایط نامناسب بهداشتی و سلامتی پیدا شده بودند برای درمان و نگهداری از کشور خارج شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، یک شیر و یک خرس به نام‌های سیمبا و لولا، دو ماه پیش و بعد از عقب نشینی گروه تروریستی داعش از منطقه‌ای در موصل پیدا شدند. نیروهای عراقی وقتی وارد یک باغ وحش خصوصی در این منطقه شدند، سیمبا و لولا را در قفس‌هایشان که زیر آوار مدفون شده بود پیدا کردند.
یک خیریه کمک به حیوانات به نام "فور پا اینترنشنال" به کمک سیمبا و لولا شتافت و آنها را به اردن منتقل کردند.
باغ وحشی که سرپناه این حیوانات بود در جنگ برای بیرون کردن داعش از نیمه شرقی موصل از بین رفته است. بیشتر حیوانات باغ وحش از جمله شیرها، میمون‌ها و خرگوش‌ها در اثر درگیری یا گرسنگی تلف شده‌اند.
امیر خلیل، دامپزشک اتریشی — مصری و مدیر خیریه "فور پا اینترنشنال" می‌گوید: سوء تغذیه و بی‌توجهی باعث شده سیمبا و لولا دچار چندین نوع بیماری مختلف شوند. به گفته او دندان‌های هر دو آسیب دیده بوده، خرس ذات‌الریه داشته و شیر هم دچار مشکل مفصل بوده است.
دکتر خلیل ماه پیش تلاش کرد مدارک لازم را برای انتقال این حیوانات از دولت بگیرد. تا حدی هم موفق شد اما کامیون حامل حیوانات به مقصد فرودگاه، ظاهرا به دلیل کافی نبودن مدارک در یک ایست بازرسی گیر افتاد.
بنابر گزارش بی‌بی‌سی، کامیون نه روز کنار جاده ماند تا مدارک تکمیل شود. در این مدت سیمبا (شیر) دچار مشکل تنفسی شده بود. در نهایت دوشنبه، سیمبا و لولا به اردن پرواز کردند. دکتر خلیل قبل از پرواز به خبرنگاران گفت که این آغاز زندگی تازه‌ای برای آنهاست و این حیوانات دیگر نیازی نیست در میدان جنگ باشند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала