احمدی نژاد: در حمایت از بقایی ثبت نام کردم

© Sputnik / Sergei Guneev  /  مراجعه به بانک تصاویر Mahmud Ahmadinedschad, der ehemalige iranische Präsident (2005-2013)
Mahmud Ahmadinedschad, der ehemalige iranische Präsident (2005-2013) - اسپوتنیک ایران
Telegram
محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهور سابق ایران با اشاره به ثبت‌نام خود در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد حضور و ثبت‌نام وی در انتخابات صرفاً برای حمایت از حمید بقایی ، معاون سابق خود است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محمود احمدی نژاد امروز بعد از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مقام معظم رهبری به من سفارش کردند که در انتخابات به عنوان کاندیدا شرکت نکنم، من نیز پذیرفتم البته این معنای نهی نبود و توصیه ایشان بود و توصیه ایشان مانع حضورم نمی‌شد و علیرغم اینکه فشار گسترده‌ای از سوی مردم برای حضور در میدان دارم به قول اخلاقی خود پایبندم و ثبت‌نام در انتخابات صرفاً برای حمایت از برادر عزیزم آقای بقایی است.
وی با تأکید بر اینکه برای حمایت از حمید بقایی در انتخابات ثبت‌نام کرده است، افزود: آقای بقایی فردی تربیت شده در انقلاب اسلامی، سازش ناپذیر و با روحیه خدمت به مردم است و در این عرصه جزو پیشگامان می‌باشد.
احمدی نژاد خاطرنشان کرد: صیانت از حق و بیت‌المال مردم و مسئولیت‌هایی که مردم بر دوش ما می‌گذارند همواره سرلوحه کار آقای بقایی بوده و هست. در عین حال یکی از امتیازات ایشان این است که آقای بقایی سند روشن و زنده سلامت دولت قبل است.
وی تصریح کرد: ایشان هفت ماه و نیم در زندان بود که نمی‌خواهم تکرار کنم با چه شرایطی اما حتی یک مورد سوء استفاده و تخلف در مورد او به اثبات نرسید. در حالی که تحت سخت‌ترین شرایط به سر برد و روز اول بازداشت ایشان من اعلام کردم که از پاکدستی او حمایت می‌کنم.
احمدی نژاد یادآور شد: نهایتاً به همه معلوم شد که این فرزند کوچک ملت فردی پاک است و کسانی که مسئولیت سیل تهمت‌ها را به دولت قبل داشتند با زدن نامه به آقای بقایی و انتشار آن از زدن همه تهمت‌ها و افتراها به طور رسمی عذرخواهی کردند که این عذرخواهی در مراجع قضایی نیز ثبت شد.
وی در ادامه گفت: امیدوارم انتخاب ملت ایران مثل همیشه بهترین و کامل‌ترین انتخاب و آغاز تحولات مثبت در اداره کشور و زندگی مردم باشد. مطمئناً بنده با همه توانم در خدمت آقای بقایی خواهم بود و در واقع در زندگی بنده و امثال بنده و آقای مشایی و بقایی فدای یک لحظه سرافرازی ملت ایران است.
رئیس دولت‌های نهم و دهم همچنین گفت: من به عنوان خادم ملت برای همه شناخته شده هستم و تمام زندگی من، آقای بقایی و آقای مشایی توسط نهادها و رسانه‌های گوناگون داخلی و خارجی و دستگاه‌های اطلاعاتی بارها شخم زده و زندگی‌مان را در معرض دید بشریت و ملت ایران قرار دادیم. در عین حال در دوران گوناگون فرصت خدمت‌گذاری به مردم را داشته‌ایم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: خدا را سپاسگزارم که اینجانب را در این دوران و در زمان شکوه ملت ایران به دنیا آورد و فرصت خدمت به آنها را به من داد. امروز جامعه بشری در آستانه تحولات بزرگی به سمت آزمون‌های تاریخی است. آرمانی که جامعه بشری بیش از 10 هزار سال به دنبال آن بوده و تلخ و شیرین‌های زیادی را دنبال کرده است.
به گزارش ایسنا، احمدی نژاد در ادامه نشست خبری خود در ستاد انتخاباتی کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا گمان می کنید که آقای بقایی صلاحیتشان تایید شود گفت: چرا نباید صلاحیت آقای بقایی تایید شود؟
وی همچنین در پاسخ به این پرسش که چناچه صلاحیت آقای بقایی تایید نشود و صلاحیت شما تایید شود آیا همچنان با و جود نهی رهبری، در جریان رقابت ها حضور خواهید داشت نیز اظهار کرد: عجله نکنید همه چیز مشخص می شود.
وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا فکرمی کنید که صلاحیتتان تایید شود، با بیان اینکه چرا نباید صلاحیت من تایید شود درباره دلایل تایید شدن صلاحیتش خاطر نشان کرد: تایید شدن صلاحیت نیازی به دلیل ندارد؛ چراکه در جمهوری اسلامی اصل در برائت است.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала