بازداشت یک تبعه روس به اتهام دستکاری سیستم انتخابات امریکا

© Fotolia / Artur MarciniecПрограммист за работой
Программист за работой - اسپوتنیک ایران
Telegram
رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که یک تبعه روس در اسپانیا به اتهام «هک‌کردن» سیستم انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا بازداشت شده‌ است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین از میزان، یک تبعه روس در اسپانیا به اتهام هک‌ کردن سیستم انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا بازداشت شده‌ است.

بنا به گزارش «واشنگتن‌پست» نیروهای امنیتی اسپانیا به درخواست مقامات آمریکایی یک تبعه روس به اتهام دستکاری در سیستم انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا بازداشت کرده‌اند.

آنگونه که سخنگوی دادگاه ملی اسپانیا گفته است «پیوتر لواشنوف» روز جمعه در شهر بارسلون با حکم پلیس بین‌ الملل دستگیر شده‌است.

همسر «پیوتر لواشنوف» در گفتگو با «راشاتودی» ضمن بیان اینکه نیروهای پلیس اسپانیا شبانه به خانه آنها یورش برده و او را به مدت چند ساعت در اتاقی حبس کرده‌اند و شوهرش را با خود برده‌اند اظهار کرد: شوهرش در تماسی تلفنی اعلام کرده که نیروهای پلیس او را به اتهام دستکاری در انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا و کمک به پیروزی دونالد ترامپ بازداشت کرده‌‌اند.

پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ، مقامات حزب دموکرات و سازمان‎های اطلاعاتی آمریکا روسیه را به دستکاری در انتخابات آمریکا و هک‌کردن رایانه‌های کمیته ملی حزب دموکرات به نفع دونالد ترامپ متهم کردند اما مسکو این اتهامات را رد کرده‌ است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала