بعد از ترک سیگار در بدن چه اتفاقاتی رخ می دهد(عکس)

© Fotolia / Ivanmateevبعد از ترک سیگار در بدن چه اتفاقاتی رخ می دهد(عکس)
بعد از ترک سیگار در بدن چه اتفاقاتی رخ می دهد(عکس) - اسپوتنیک ایران
Telegram
کشیدن سیگار تعادل بدن را تحت تاثیر قرار می دهد و آن را از حالت طبیعی خارج می کند بنابراین پس از ترک آن بدن بعد طی مدت زمانی به حالت اولیه برمی گردد.

به گزارش اسپوتنیک، تصویری در شبکه های اجتماعی طرفداران بسیاری پیدا کرده است که در آن به شرح بازگشت بدن به حالت طبیعی پس از ترک سیگار می پردازد. در عکس منتشر شده با احتساب مدت زمان به شرح حالات و فعل و انفعالات بدن می پردازد.
توصیه های مربوط به فواید این موضوع به وفور در فضای مجازی دیده می شود. کاربری در شبکه اجتماعی ایستاگرام اقدام به انتشار این عکس کرده است.

در عکس منتشر شده شرح داده شده است که پس از 20 دقیقه از زمان ترک سیگار ابتدا ضربان قلب به سطح اولیه بازمی گردد.
پس از 2ساعت از زمان ترک سیگار فشار خون بالا آمده به دلیل مصرف سیگار تا سطح نرمال پایین می آید. پس از طی 12 ساعت یا یک روز مونوکسید کربن موجود در خون پایین آمده و اکسیژن آن تا حد نرمال بالا می رود.
شخصی که 48 ساعت سیگار استعمال نکند، نیکوتین موجود در بدن او تمام شده و حس چشایی و بویایی وی به سطح معمول بازمی گردد.
پس از 72 ساعت از شروع ترک سیگار، خطر حمله قلبی کاهش پیدا کرده و پس از 2 یا 3 هفته، سطح انرژی بدن افزایش یافته و شخص فعالیت های بدنی و ورزشی را بدون احساس خستگی انجام می دهد.

پس از 9 ماه از زمان ترک سیگار، بازسازی ریوی و احیای مژک ها انجام می پذیرد و پس از یکسال خطر انواع بیماری های قلبی تا 50 درصد کاهش می یابد.
پس از گذشت 5 سال خطر ابتلا به سکته قلبی در فردی که سابقا سیگاری بوده است، همانند افراد غیر سیگاری می شود.
پس از 10 سال نیز خطر فوت ناشی از سرطان ریه و کاهش خطر ابتلا به سرطان دهان، گلو، مری، مثانه، کلیه و لوزالمعده تا 50 درصد در شخص کاهش می یابد.

اکثر کاربران نسبت به این مطلب مفید واکنش های مثبتی را ارائه دادند. بعضی از کاربران سیگاری عنوان کرده اند که به دلیل عدم علم از فعل و انفعالات بدن پس از ترک سیگار، بارها دست به ترک سیگار زده اما پس از مدت کمی دوباره به آن روی آوردند. کاربرانی می گویند کاش میشد به همین راحتی ترک کرد و ترک سیگار یکی از دشوار ترین تصمیم هاست. کاربری نیز بر این عقیده است که هیچ کسی سیگار کشیدن را به نیت اینکه روزی آن را ترک کند، شروع نمی کند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала