حمایت شرکت های اسلحه سازی از جنگ در سوریه

© REUTERS / DigitalGlobe/ Courtesy U.S. Department of DefenseСпутниковый снимок аэродрома Шайрат в Сирии после ракетной бомбардировки со стороны США
Спутниковый снимок аэродрома Шайрат в Сирии после ракетной бомбардировки со стороны США - اسپوتنیک ایران
Telegram
اقدام جنون آمیز «دونالد ترامپ» در صدور فرمان حمله موشکی به سوریه موجب افزایش سود شرکت های تسلیحات سازی آمریکا شده

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین از مهر، اقدام جنون آمیز «دونالد ترامپ» در صدور فرمان حمله موشکی به سوریه موجب افزایش سود شرکت های تسلیحات سازی آمریکا شده از همین رو این شرکت ها از حمله به سوریه استقبال کرده اند.

شاخص سهام شرکت های نظامی آمریکا از جمله شرکت ریتیون، سازنده موشک‌های تاماهاوک، در پی حملات موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات افزایش یافته و همین امر موجب ابراز رضایتمندی آنها از این رویداد شده است.

این در حالی است که وزارت دفاع آمریکا در طول 5 سال مبلغ 2 میلیارد دلار برای خرید 4 هزار فروند از این موشک برای نیروی دریایی آمریکا درخواست کرده بود.

از سوی دیگر بلومبرگ اعلام کرد سهم شرکت ریتیون روز جمعه به میزان 1.47 درصد معادل 2.21 دلار افزایش یافت.شرکت لاکهید مارتین نیز که با ریتیون مشارکت دارد با افزایش شاخص سهام به میزان 1.17 درصد یعنی 3.12 دلار روبرو بود.

سهم شرکت های جنرال داینامیکس و نورثروپ گرومن نیز هریک به میزان 0.93 و 0.90 درصد افزایش داشته اند.

هنوز مشخص نیست که آیا ترامپ و جیمز ماتیس وزیر خارجه او خواستار خرید موشک های بیشتری خواهند بود یا خیر اما ترامپ درباره طرح اولیه اش پیرامون لایحه بودجه گفته بود که باید در هزینه های دفاعی افزایش قابل ملاحظه ای رخ دهد و بخش زیادی از این بودجه صرف توسعه رزمناوها، جنگنده ها و موشک ها شود.    

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала