آمریکایی ها می خواهند ملانیا به کاخ سفید برود

© REUTERS / Carlos Barriaآمریکایی ها می خواهند ملانیا به کاخ سفید برود
آمریکایی ها می خواهند ملانیا به کاخ سفید برود - اسپوتنیک ایران
Telegram
ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا که همچنان به همراه پسرش در نیویورک ساکن است، هزینه امنیتی ۱۴۶ هزار دلاری را برای تامین امنیت محل سکونتش به مالیات دهندگان تحمیل می کند و همین امر باعث اعتراض شده است.

به گزارش اسپوتنک ، خبرگزاری ایسنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت نوشت: پانصد هزار نفر طوماری امضاء کرده و از ملانیا ترامپ، همسر رئیس‌جمهوری آمریکا خواسته‌اند یا به کاخ سفید برود و یا اینکه هزینه‌های مربوط به تامین امنیت محل سکونتش را خودش بر عهده بگیرد.
ملانیا با گذشت دو ماه از ورود همسرش به کاخ سفید در واشنگتن، همچنان به همراه پسرش بارون ترامپ، در برج ترامپ زندگی می‌کند.
براساس نامه اداره پلیس نیویورک به اعضای هیات نیویورک در کنگره، روزانه بین ۱۲۷ تا ۱۴۶ هزار دلار از پول مالیات‌دهندگان آمریکایی صرف حفاظت از بانوی اول آمریکا و پسرش می‌شود که در برج ترامپ سکونت دارند.
در این طومار آمده است: مالیات‌دهندگان آمریکایی پول هنگفتی بابت حفاظت از بانوی اول در برج ترامپ واقع در نیویورک سیتی پرداخت می‌کنند. در راستای کمک به کاهش بدهی ملی، این هزینه‌ها کمک مثبتی به کشور نمی‌کند و باید منابع تامین آن قطع شود.
این طومار که در برآورد اولیه ۱۵۰ هزار امضا را به دست آورد، به سنای آمریکا و نیز سناتورها برنی سندرز و الیزابت وارن ارسال شده است. امضاکنندگان این طومار سبک زندگی "اشرافی" خانواده ترامپ را محکوم کردند.
علاوه بر این، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در هفته‌های اخیر شدیدا هدف انتقاد قرار گرفته است چرا که از زمان روی کار آمدن در ۱۱ هفته بیش ده‌ها بار به تعطیلات رفته و گلف بازی کرده است. طبق تجزیه و تحلیل پولتیکو، هزینه هر سفر برای مالیات‌دهندگان آمریکایی حدود سه میلیون دلار است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала