انتشارعکس احمدی نژاد در کنار قاچاقچیان اسلحه در مطبوعات ایتالیا (+ عکس)

© AFP 2022 / Behrouz Mehriسخنرانی بدون هماهنگی احمدی نژاد و سلفی با مردم
سخنرانی بدون هماهنگی احمدی نژاد و سلفی با مردم - اسپوتنیک ایران
Telegram
پلیس ایتالیا اعلام کرد که در پی تحقیقات در یک پروندۀ مربوط به قاچاق اسلحه به مقصد ایران و لیبی، حداقل سه نفر بازداشت شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت رادیو بین المللی فرانسه، روزنامه‌های ایتالیایی عکس دو نفر از بازداشت شدگان را در کنار محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران منتشر کرده‌اند.
بازداشت‌شدگان یک زن و شوهر اهل شهر ناپل هستند که شوهر، قبلاً مسلمان شده و ارتباطات زیادی با ایران دارد. اسم کوچک وی "جعفر" نقل شده است. نفر سوم، یکی از مسئولان یک شرکت فروش هلی‌کوپتر در رُم است.


مطبوعات ایتالیایی عکس‌هایی را منتشر کرده‌اند که زوج ناپلی را در کنار محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین، نشان می‌دهد. اما تاریخ عکس‌ها معلوم نیست.


این سه نفر متهم هستند که با دور زدن تحریم‌های بین‌المللی و به واسطۀ شرکت‌هایی که خارج از ایتالیا قرار دارند، وسائلی به ایران و لیبی فرستاده‌اند که می‌توان استفادۀ نظامی هم داشته باشند.

به نوشتۀ روزنامۀ ایتالیایی «لا رپوبلیکا»، در این معاملات، هلی‌کوپترهایی که در اصل برای حمل زخمی‌ها (هلی‌کوپتر — آمبولانس) طراحی شده به هلی کوپتر جنگی تبدیل شده است. اما گفته نشده که خریدار این هلی‌کوپترها از کدام کشور بوده است.

دادسرای ناپل حکم جلب یک تبعۀ لیبی را نیز در ارتباط با همین پرونده صادر کرده است.
تحقیقات مقامات قضایی ایتالیا در بارۀ این شبکۀ قاچاق از سال ٢٠١١، در پی شنود مخفی مکالمات تلفنی اعضای مافیای ناپل (کامورا) آغاز شد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала