شورای امنیت برای ایران جلسه فوری تشکیل می دهد

© AP Photo / Seth Wenigروسیه از قطعنامه شورای امنیت در خصوص حلب حمایت کرد
روسیه از قطعنامه شورای امنیت در خصوص حلب حمایت کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل امروز درباره ادعای آزمایش موشک بالستیک از سوی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین؛ دیپلمات‌ها از برگزاری جلسه فوری شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی ادعای آزمایش موشک بالستیک میان‌برد از سوی ایران در روز سه‌شنبه (امروز) خبر می‌دهند.

این جلسه فوری به درخواست آمریکا و پس از مطرح شدن تقاضایی در خصوص واکنش سازمان ملل در این خصوص از سوی سفیر رژیم "اسرائیل" برگزار می‌شود.

دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در این خصوص با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «در پی آزمایش موشک بالستیک میان‌برد ایران در 29 ژانویه، ایالات متحده خواستار برگزاری جلسه فوری و مشورتی شورای امنیت شده است.»

زمان جلسه مرتبط با ایران، ساعت 10 به وقت محلی (15:00 به وقت گرینویچ) و پس از جلسه مرتبط با سوریه است.

به ادعای «دنی دانون»، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، این آزمایش قطعنامه‌های شورای امنیت را در خصوص منع انجام آزمایش‌های موشکی بالستیک که می‌تواند قابلیت هسته‌ای داشته باشد از سوی ایران نقض کرده است. وی در اظهاراتی مضحک مدعی شد: «جامعه جهانی نباید در تقابل با این مورد نقض از سوی ایران، سرش را زیر برف فرو ببرد. اعضای شورای امنیت باید در واکنش به این اقدامات ایران که نه فقط اسرائیل بلکه کل خاورمیانه را تهدید می‌کند، واکنش نشان دهند.»

این نخستین درخواست آمریکا برای برگزاری جلسه مشورتی شورای امنیت، پس از حضور «نیکی هالی» به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل در نیویورک محسوب می‌شود. ترامپ وعده داده است روابط آمریکا را با "اسرائیل" بهبود بخشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала