معامله ی تسلیحاتی جدید آمریکا با عربستان و کویت

© Photo / Chairman of the Joint Chiefs of Staffمعامله ی تسلیحاتی جدید آمریکا با عربستان و کویت
معامله ی تسلیحاتی جدید آمریکا با عربستان و کویت - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت دفاع آمریکا خبر داد : این کشور در چهارچوب تقویت ائتلاف های نظامی خود در خلیج فارس ، تجهیزات نظامی به میزان یک میلیارد دلار به عربستان و کویت خواهد فروخت.

به گزارش اسپوتنیک ، تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت:پنتاگون، روز دوشنبه اعلام کرد، در چارچوب تقویت ائتلاف‌های آمریکا در خلیج‌فارس، این کشور تجهیزات نظامی به ارزش یک میلیارد دلار به عربستان سعودی و کویت می‌فروشد. این تجهیزات شامل 10 فروند «بالن» نظارت بر ریاض، پایتخت عربستان خواهد بود.
وزارت دفاع آمریکا در بیانیه خود اطلاع داد، وزارت خارجه آمریکا از کنگره درخواست خواهد کرد تا طبق روند اداری مربوط به فروش تسلیحات نظامی، با فروش 10 بالن نظارت ساخت شرکت «لاکهید مارتین» و نیز فروش تجهیزات و آموزش استفاده از این بالن‌ها موافقت کند.
در این بیانیه ذکر شده است: «این قرارداد اهداف سیاست خارجی و امنیت ملی ایالات متحده آمریکا را از طریق تامین امنیت هم‌پیمان مهم خود، که همچنان قدرتی برای ثبات سیاسی و پیشرفت اقتصادی در خاورمیانه محسوب می‌شود، تقویت خواهد کرد.»
وزارتخانه‌های دفاع و خارجه آمریکا همچنین ابراز امیدواری کرده‌اند که کنگره با فروش سلاح به کویت به ارزش 400 میلیون دلار جهت نگهداری و نوسازی بالگردهای تهاجهی «آپاچی»، که قبلا به نیروهای مسلح کویت فروخته شده است، موافقت کند.
در ادامه بیانیه پنتاگون آمده است، «کویت نقشی مهم در تلاش‌های آمریکا برای تضمین ثبات و امنیت منطقه خاورمیانه از طریق ایجاد پایگاه و ورود و خروج نیروهای آمریکایی به منطقه ایفا می‌کند.»

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала