مصرف منظم فلفل قرمزتند می‌تواند مرگ‌ ومیررا کاهش دهد

© AP Photo / Ajit Solankiسوراخ سه سانتی متری در مری به خاطر خوردن فلفل تند
سوراخ سه سانتی متری در مری به خاطر خوردن فلفل تند - اسپوتنیک ایران
Telegram
محققان مصرف منظم فلفل قرمز تند را عاملی برای کاهش سکته و افزایش طول عمر انسان دانستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر- محققان دریافته‌اند مصرف منظم فلفل قرمزتند می‌تواند مرگ‌ ومیررا کاهش دهد.

نتایج تحقیق محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ورمونت نشان داد:میزان مرگ‌ ومیرافرادی که به‌ طورمنظم از فلفل قرمز تند استفاده می‌کردند به‌ ویژه دراثرسکته یا حمله قلبی درمجموع 13 درصد کاهش می‌یابد.

در همین رابطه سال 2015 محققان چینی نیز درباره مصرف فلفل قرمز تند و ارتباط آن با کاهش مرگ‌ومیر تحقیق کرده بودند.

محققان آمریکایی برای این تحقیق از نتایج حاصل از «بررسی بهداشت ملی و آزمون‌های تغذیه‌ای» بیش از 16 هزار شهروند آمریکایی در یک دوره 23 ساله استفاده کردند.

در میان افراد مورد مطالعه کسانی که بیشتر فلفل قرمزتند مصرف می‌کردند "مرد، جوان‌، سفیدپوست و متأهل بودند و گوشت و سبزی‌ها بیشتری مصرف می‌کردند؛ آن‌ها همچنین درآمد و تحصیلات پایین‌تری داشتند".

محققان همچنین با اجرای یک تحقیق تکمیلی 18-19 ساله به بررسی میزان مرگ‌ ومیر و دلایل مرگ شرکت‌کنندگان در این مطالعه پرداختند.

«بنیامین لیتنبرگ»، استاد پزشکی دانشگاه ورمونت درباره این تحقیق گفت: "هرچند سازوکاری که با مصرف فلفل می‌تواند مرگ‌ومیر را به تأخیر بیندازد مشخص نیست اما کانال‌های «پتانسیل گذار گیرنده» (TRP) که گیرنده‌های اولیه عوامل تند نظیر «کاپساسین» (ماده اصلی فلفل‌های تند) هستند ممکن است تا حدودی عامل مشاهده این ارتباط باشند".

محققان می‌گویند: فواید فلفل قرمزتند برای سلامتی احتمالاً به ماده اصلی تشکیل‌دهنده آن یعنی «کاپساسین»(kapsacin) ارتباط دارد که علاوه برجلوگیری از چاقی در تنظیم جریان خون کرنری نیز مؤثر است و خواص ضد میکروبی دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала