لاوروف به تفسیر سخنان ترامپ در خصوص تحریم ها و خلع سلاح هسته ای پرداخت

© Sputnik / Grigoriy SisoevМинистр иностранных дел РФ Сергей Лавров на пресс-конференции
Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров на пресс-конференции - اسپوتنیک ایران
Telegram
دیپلمات روس گفت: «ترامپ به این فکر است که با تحریم ها چه کار کند».

دیپلمات روس گفت: «ترامپ به این فکر است که با تحریم ها چه کار کند. در بخش دوم (مصاحبه) گفته شده که اگر با روسیه معاملات سودمند داشته باشیم، آنوقت به دنبال راهی می گردیم. و سوم اینکه وی پیشنهاد ادامه کار روی خلع سلاح اتمی را به عنوان یک معامله خوب عنوان می کند.

وزیر روس در عین حال اخبار مربوط به دیدار احتمالی رییس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین با ترامپ را تکذیب کرده و گفت: «هیچ تماسی در این رابطه صورت نگرفته است و این اطلاعات واقعیت ندارند.

لاوروف درباره اقدامات ماموران امنیتی امریکا برای جذب مشاور و فرستاده وزارت امور خارجه گفت که ماموران امریکایی در ماه آوریل 2016 سعی داشتند مشاور وی را در سفارتخانه روسیه واقع در واشنگتن جذب کنند.

به گفته لاوروف، اگر درباره راه های جذب افراد بخواهیم صحبت کنیم، باید بگویم که ما امار کاملی از این قضایا اعلام نکرده ایم. اما طی چند مدت گذشته و چند سال گذشته بویژه در دوره دوم ریاست جمهوری باراک اوباما، در سایه روابط غیردوستانه دیپلمات های ما این موضوع بیشتر شده است.

به گفته وزیر امور خارجه روسیه، در ماه آوریل سال گذشته، به طور بی سابقه ای سعی در جذب نفر دوم سفارتخانه ما و مشاوران در واشنگتن داشتند. لاوروف تاکید کرد که آنها سعی داشتند پیشنهاداتی برای همکاری بدهند و حتی در غیاب وی ده هزار دلار در ماشین گذاشتند.

تمامی این پول به حسابداری ما تحویل داده شده و به نفع حکومت خرج می شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала