آغاز مذاکرات ایران برای اتصال به نظام بین الملل

© Fotolia / Borna_Mirیک تروریست مسلح در ایران کشته شد
یک تروریست مسلح در ایران کشته شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
مذاکرات برای اتصال نظام بانکی ایران به پرداخت های بین المللی پس از برجام آغاز شده و پیش از آن این امکان برای بانک مرکزی وجود نداشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین ،«داود محمدبیگی» مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی گفت: مذاکرات برای اتصال نظام بانکی ایران به پرداخت های بین المللی پس از برجام آغاز شده و پیش از آن این امکان برای بانک مرکزی وجود نداشت. وی تاکید کرد: مذاکره و تعامل با شرکت های بین المللی پرداخت با هدف اتصال شبکه بانکی ایران به نظام پرداخت های بین الملل پس از برجام آغاز شده است و البته این شرکت ها با ملاحظه های خود کار را به جلو می برند.

وی با بیان اینکه اکنون در حوزه تکنولوژی و زیرساخت وضعیت خوبی وجود دارد و در عمل وارد مباحث اجرایی این اتصال ها شده ایم، احتمال داد که در چند ماه آینده زیرساخت های لازم در این زمینه در کشور شکل گیرد.

محمدبیگی در عین حال با برشمردن موانع ورود این شرکت های پرداخت به بازار ایران، گفت: بخشی از شرکت های بین المللی پرداخت، آمریکایی هستند که در عمل بخاطر تحریم های اولیه امکان همکاری با آنها وجود دارد.

وی ادامه داد: 2 شرکت برای ورود به بازار ایران ابراز تمایل کرده اند و در زمان حاضر مقدمات کار در حال انجام است.

مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی افزود: در پی یافتن راهکارها ترغیب این شرکت ها برای ورود به بازار ایران هستیم زیرا ورود آنها سبب تقویت نظام پرداخت در کشور می شود.

وی ایجاد اتصالات منطقه ای به جای استفاده از شرکت های بین المللی را یکی از رویکردهای مورد نظر بانک مرکزی عنوان کرد و افزود: می توان با ایجاد اتصال های منطقه ای از جمله خاورمیانه و کشورهای منطقه این اتصال ها را پیگیری و اجرایی کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала