رسول صدرعاملی: آیت الله هاشمی رفسنجانی همیشه بر هنر و فرهنگ تاثیر گذار بود

© AFP 2022 / Raheb HomavandiFormer Iranian president Akbar Hashemi Rafsanjani attends Iran's Assembly of Experts biannual meeting in Tehran. (File)
Former Iranian president Akbar Hashemi Rafsanjani attends Iran's Assembly of Experts biannual meeting in Tehran. (File) - اسپوتنیک ایران
Telegram
کارگردان فیلم سینمایی «من ترانه 15 سال دارم» گفت: سینما و هنر مدیون نگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی در دهه 60 است.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از ایرنا- رسول صدر عاملی روز سه شنبه در حاشیه مراسم تشییع آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی افزود: اگر مهربانی ایشان و چند نفر دیگر در دهه 60 نبود شاید اکنون سینما، نقاشی و موسیقی به این شکل نداشتیم.

وی ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی مردی بود که تاثیر مثبت خود را در تمام این دوران بر هنر و فرهنگ گذاشت و پس از آن هم این تاثیر نگاه در هنر باقی است، هرچند باور دارم در فقدان وی این تاثیر بیشتر احساس می شود.

کارگردان فیلم سینمایی «گلهای داوودی» با بیان اینکه برخی آیت الله هاشمی رفسنجانی را به دلیل مظلومیت عجیب وی با بغض نگاه می کردند، افزود: وی یک چهره نامدار سیاسی بود و همواره حضوری پررنگ داشت.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا که شما به عنوان یک کارگردان صاحب نام که سالهای زیادی بخصوص در دوران انقلاب اسلامی با آیت الله هاشمی مراوده داشتید از تمام دوران زندگی هاشمی چه قابی (شاتی) را انتخاب می کنید، گفت:‌ با وجود هزینه هایی که هم نسلان من برای انقلاب داده اند، معتقدم وی بیش از آنکه خود را مهم بداند، رویاندن نگاه امیدبخش در دل ما، برایش مهم بود از این رو این نگاه امید بخش را قاب می بستم.

این مراسم از نخستین ساعات بامداد سه شنبه در دانشگاه تهران آغاز شد، با اقامه نماز توسط رهبر معظم انقلاب بر پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ادامه یافت و با مراسم تشییع و تدفین در حرم امام خمینی(ره) به پایان می‌رسد.

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام یکشنبه شب در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала