شورای امنیت طرح آتش‌بس در سوریه را تصویب کرد

© AP Photo / Frank Franklin IIشورای امنیت طرح آتش‌بس در سوریه را تصویب کرد
شورای امنیت طرح آتش‌بس در سوریه را تصویب کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه پیشنهادی روسیه درباره آتش‌بس در سوریه را تصویب کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل تسنیم، شورای امنیت سازمان ملل، شامگاه شنبه به‌اتفاق آرا قطعنامه‌‌ای را در پشتیبانی از توافق آتش‌بس در سوریه و مذاکرات صلح کشور تصویب کرد.
این قطعنامه را روسیه در اولین روز از اجرای توافق آتش‌بس سوریه به شورای امنیت پیشنهاد داده بود و در آن بر تشکیل یک دولت انتقالی در سوریه تأکید می‌شود که کشور را به مسیر صلح هدایت کند.
طبق این گزارش، قطعنامه شورای امنیت مقرر می‌کند که کارکنان امدادی باید در سراسر سوریه از شرایطی برخوردار باشند که بتوانند به‌سرعت خود را به کسانی که نیاز به کمک دارند برسانند و در این مسیر امنیت داشته باشند.
این قطعنامه همچنین از مذاکرات سیاسی که قرار است در شهر "آستانه" پایتخت قزاقستان میان نمایندگان حکومت سوریه و گروه‌های معارض این کشور برگزار شود استقبال می‌کند.
مذاکرات مورد اشاره با میانجی‌گری ترکیه و روسیه در ماه ژانویه برگزار می‌شود در حالی که از یک سو نیز «استفان دی‌میستورا» نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه، تلاش می‌کند تا مذاکرات ژنو با حضور همه طرف‌های درگیر جنگ سوریه در ماه فوریه، از سر گرفته شود.
گزارش‌ها از سوریه حکایت از آن دارد که آتش‌بس در بیشتر نقاط کشور همچنان برقرار است، اگرچه طرفین درگیری‌های پراکنده‌ای نیز داشته‌اند به‌ویژه در منطقه «وادی بردی» واقع در شمال غرب دمشق که تحت تسلط شورشیان است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала