تایید سلامت سری پنی‌سیلینی که منجر به فوت بیماری شد

© Sputnik / Mikhail MordasovПрофилактика гриппа
Профилактика гриппа - اسپوتنیک ایران
Telegram
رییس سازمان غذا و داروی ایران گفت: درباره شماره سری ساخت پنی‌سیلینی که گفته می‌شد منجر به فوت بیمار شده، بررسی‌ها نشان داده شد که آن دارو مشکلی نداشته است.

خبرگزاری اسپوتنیک- دکتر رسول دیناروند در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت بررسی داروی پنی‌سیلین که گفته می‌شد منجر به فوت یک نفر در کاشان شده است، گفت: طبق آخرین اطلاعی که درباره آن شماره سری ساخت داروی پنی‌سیلین دادند، مشخص شد که دارو مشکلی ندارد و حال باید ببینیم که علت فوت بیمار چه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه داروی پنی‌سیلین مذکور مشکلی نداشته، گفت: درباره مرگ و میر بیماران با دارو، همواره مشکل از داروها نیست، بلکه گاهی اوقات مسائل زمینه‌ای و حاشیه‌ای وجود دارد و ممکن است مسائل دیگری در فوت بیمار دخیل باشد. بنابراین نمی‌توانیم بلافاصله نتیجه‌گیری کنیم که دارو دچار مشکل بوده است. به عنوان مثال در همین داروی پنی‌سیلین مشخص شد که دارو مشکلی نداشته است.

رییس سازمان غذا و دارو درباره برخی اخبار مبنی بر اجتناب مراکز درمانی از تزریق پنی‌سیلین گفت: من نشنیده‌ام که مراکز درمانی از تزریق پنی‌سیلین اجتناب کنند و فکر نمی‌کنم چنین خبری صحت داشته باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала