کاخ موزه سعدآباد محل سکونت غیرقانونی 16 خانوار

© Sputnik / Somayeh Pasandide دوستعلیخان نظام الدوله، پسر حسینعلیخان، به همت معماران اصفهانی و یزدی، ساختمانی در قسمت جنوبی باغ برپا کرد و نام آن را رشک بهشت گذاشت.
دوستعلیخان نظام الدوله، پسر حسینعلیخان، به همت معماران اصفهانی و یزدی، ساختمانی در قسمت جنوبی باغ برپا کرد و نام آن را رشک بهشت گذاشت. - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: هنوز 16 خانوار به صورت غیرقانونی در کاخ موزه سعد آباد ساکن هستند و دستگاه قضایی بزودی این پرونده را تعیین و تکلیف می‌کند.

خبرگزاریی اسپوتنیک به نقل از فارس- عزت‌الله خانمحمدی درباره آخرین جزئیات زندگی 16 خانوار در کاخ‌موزه سعدآباد اظهار داشت: مجموع سعدآباد 110 هکتار وسعت دارد و تمام این مجموعه که به عنوان کاخ‌موزه مطرح شده است، سند آن به نام دولت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان نماینده دولت است.

خانمحمدی گفت: در کل در این مجموعه تاریخی 22 واحد بوده است که 6 واحد آن توسط ساکنین تخلیه شده و در حال حاضر 16 خانوار هنوز سکونت دارند.

خانمحمدی تأکید کرد: فارغ از این که مسئولان وقت که اجازه دادند این افراد در این مجموعه تاریخی سکونت داشته باشند، آیا این اختیار را داشته‌اند یا خیر، امروز همان نهادها اصرار دارند که این تخلف غیرمجاز باید هر چه سریع‌تر رفع تصرف شود و ورود ما نیز بنابر درخواست مسئولان حقوقی بوده است.

فرماندار شمیرانات گفت:‌ بنابراین جلسه‌ای در شورای تأمین برگزار و بازدیدهایی نیز توسط معاون دادستان از مجموعه سعدآباد داشته‌ایم و به دنبال آن هستیم که در فرایند حقوقی و قضایی این موضوع پیگیری شود.

خانمحمدی گفت: ما به دنبال آن هستیم که منازلی سازمانی که موقت در اختیار این افراد بوده است، با توجه به اینکه این افراد در حال حاضر بازنشسته نیز شده‌اند، هر چه سریع‌تر تخلیه شود.

خانمحمدی یادآور شد: از مجموع 110 هکتار مجموعه تاریخی کاخ‌موزه سعدآباد 3 هکتار در تصرف این افراد است.

فرماندار شمیرانات بیان داشت: تاکنون این 16 خانوار در محدوده کاخ موزه سعادت آباد ساکن هستند و این پرونده در دستگاه قضایی آخرین مراحل را طی می‌کند و بزودی رای قطعی صادر خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала