۲۲۴ مورد کودک آزاری و پرونده 9499 مورد همسرآزاری در استان تهران طی شش ماه

© Fotolia / Borna_MirВид на иранский город Тегеран
Вид на иранский город Тегеран - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد طی شش ماه نخست سال 1395 خورشیدی پرونده ۲۲۴ مورد کودک آزاری و پرونده ۹ هزار و ۴۹۹ مورد همسرآزاری به پزشکی قانونی ارجاع داده شده است.

به گزارش اسپوتنیک، مسعود قادی پاشا مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایلنا با بیان اینکه بیشتر پرونده‌ها در پزشکی قانونی استان تهران مربوط به نزاع، تصادفات و تعیین نقص عضو است، افزود: در ۶ ماهه اول سال ۹۵ پرونده ۲۲۴ مورد کودک آزاری و پرونده ۹ هزار و ۴۹۹ مورد همسرآزاری به پزشکی قانونی ارجاع داده شده است.
آقای قادی پاشا اظهار داشت:" از طرفی تراکم پرونده‌ها در اداره کل تهران واقعاً پرفشار و زیاد بوده و کار را برای همکاران ما بسیار سخت و پیچیده کرده است. از طرفی نیز اکثر پرونده‌هایی که در تعیین هویت، علت فوت و ژنتیک و… مشکل پیدا کند؛ همه به تهران می‌آید، لذا باید با اختصاص اعتبار، مجوزِ جذب کارشناسانِ متخصص و خرید تجهیزات نوین به روز شویم. مطمئناً اگر تجهیزات نوین در اختیار نداشته باشیم؛ حتی نمی‌توانیم آنالیزهای صحیح به مرجع قضایی ارائه دهیم و در نهایت مرجع قضایی هم نمی‌تواند؛ حکم درستی صادر کند".

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала