گزارش میدانی از عملیات نظامی نیروهای مقاوت در حلب

© AFP 2022 / Joseph EidВоенные сирийской армии после освобождения города Эль-Карьятайн
Военные сирийской армии после освобождения города Эль-Карьятайн - اسپوتنیک ایران
Telegram
ارتش سوریه و نیروهای مقامت عملیات نظامی خود به سمت حومه جنوبی حلب را آغاز کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم در دمشق- درگیری‌ها در حومه جنوبی حلب بعد از آرامشی که در طول چند ماه گذشته جبهه‌های این منطقه شاهد آن بود، از سرگرفته شد.

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه و همپیمانان با وجود تمدید توقف حملات هوایی جنگنده‌های روسی و در سایه انتشار اخباری مبنی بر نزدیک شدن نیروهای ترکیه به مناطقی در نزدیکی شهر الباب در شمال حلب، عملیات نظامی خود به سمت حومه جنوبی حلب را آغاز کردند.

منابع میدانی گفتند که شهرک خان طومان به خاطر اهمیت استراتژیکی که از آن برخوردار هستند، از جمله اهداف بعدی ارتش سوریه  می باشد.

این منابع افزودند که خان طومان از لحاظ مساحت و اهمیت، بعد از شهرک الحاضر در حومه جنوبی حلب در جایگاه دوم قرار دارد. همچنین این منطقه یک منطقه کوهستانی است و در آن غارها و خندقهای طبیعی وجود دارد. از سوی دیگر خان طومان در نزدیکی جاده بین‌المللی دمشق به حلب واقع شده و بر چندین منطقه در حومه غربی این شهر مشرف است.

به گزارش خبرنگار تسنیم، ارتش سوریه مواضع گروه تروریستی جیش‌الفتح در الراشدین 4 و 5، خان طومان، و شرق منطقه اورم الصغری را چندین بار هدف قرار داد که در پی آن شماری از تروریستها کشته شدند.

ارتش سوریه همچنین دهها تانکر حامل سوخت داعش را در منطقه الباب در حومه شرقی حلب منهدم کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала