ارتش سوریه در آستانه ورود به مواضع تروریست‌های تکفیری در شرق حلب

© Sputnik / Mikhail Alaeddinقوات الجيش السوري خلال تقدمهم في أحياء جنوب غرب مدينة حلب.
قوات الجيش السوري خلال تقدمهم في أحياء جنوب غرب مدينة حلب. - اسپوتنیک ایران
Telegram
منابع میدانی سوری از ادامه عملیات ارتش سوریه در محور گردان پدافند هوایی و رسیدن نیروها به دروازه محله‌های شرقی شهر حلب از سمت شمال خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم/ سوریه، نیروهای ارتش به عملیات خود در محور گردان پدافند هوایی در جنوب حلب پس از بازپس‌گیری تپه «بازو» که بر چندین شهرک در شهرک‌های حومه جنوب غربی مشرف است،‌ادامه می‌دهند.

منابع میدانی سوری به خبرنگار تسنیم گفتند آزادسازی تپه بازو مقدمه‌ گسترش محدوده کنترل محور دانشکده‌های نظامی در جنوب غربی حلب است که شهرک البریج و منطقه الراشدین 5 در غرب شهر را که از نظر نظامی سقوط کرده به همین وصل می‌کند و همچنین مواضع تروریست‌ها در باقی‌مانده پروژه مسکونی 1070 در جنوب غربی در تیررس آتش ارتش سوریه قرار گرفته است، ارتش سوریه در حال حاضر به پیشروی خود در این محورها که به جبهه‌های گشوده در مقابلش تبدیل شده، ادامه می‌دهد.

آزادسازی تپه بازو به حضور تروریست‌های جیش الفتح که از آن برای حمله به مواضع  ارتش سوریه در گردان پدافند هوایی استفاده می‌کردند، پایان داده و مواضع تروریست‌ها در شهرک‌های الزربه و خان‌طومان در حومه جنوبی را در تیررس آتش ارتش قرار داده است.

اما مهمترین  دستاورد ارتش سوریه طی ساعات اخیر در جبهه شمال شرقی که شاهد پیشروی مهمی بوده حلب بوده است، آزادسازی مناطق المقالع و المناشر است که با این دستاورد،‌نیروهای ارتش در آستانه ورود به محله‌های شرقی از سمت منطقه مساکن هنانو، الحیدریه و  الصاخور به عنوان یکی از مهمترین مواضع تروریست‌های تکفیری در شرق حلب قرار دارند.

به گفته منابع میدانی سوری، نبردها در این محور تلفات و خسارت‌های سنگینی به تروریست‌های جبهه النصره و گروه نورالدین الزنکی وارد کرده و سبب شد تا  استحکامات آنها در تیررس آتش ارتش سوریه قرار گیرد.

خبرنگار تسنیم همچنین گزارش داد نیروهای ارتش سوریه و همپیمانانش طی ساعات اخیر حمله گسترده گروه‌های تروریستی به اطراف خان طومان و گردان پدافند هوایی و تپه بازو در محورهای جنوب غربی را دفع کردند که در نتیجه آن بیش از 10 خودرو آنها منهدم و بیش از 50 تروریست کشته و یا زخمی شدند و این حمله شکست‌خورده با فرار بازمانده‌های آنها به سمت حومه غربی حلب پایان یافت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала