ضرورت ارائه اطلاعات کافی به مردم درباره تهدیدات غیرعامل و بیماریها

© AFP 2022 / Orlando SIERRAHonduras' Health personnel screen arriving passengers for the deadly Ebola virus at Tegucigalpa's Toncontin international airport on October 20, 2014
Honduras' Health personnel screen arriving passengers for the deadly Ebola virus at Tegucigalpa's Toncontin international airport on October 20, 2014 - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران گفت: در فرودگاههایی بین‌المللی باید مرزهای خود را کنترل کنیم تا افرادی که از سایر کشورها می‌آیند بیماریهایی مانند ابولا به ایران نیاورند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم- سردار غلامرضا جلالی امروز در مراسم بزرگداشت روز دامپزشکی در مرکز بین‌المللی همایشهای صدا و سیما در خصوص تهدیدات بیولوژیکی اظهار کرد: در فرودگاههای بین‌المللی و در هنگام ورود مسافران از سایر کشورها باید مرزهای خود را کنترل کنیم که افرادی که از سایر کشورها می‌آیند بیماریهای خود را به ایران نیاورند.

وی افزود: با وجود اینکه این امر در برخی کشورها انجام می‌شود در ایران اتفاق نمی‌افتد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل افزود: باید بیماریهای جدید دستکاری شده را به طور مستقل در ایران تشخیص دهیم.

سردار جلالی ادامه داد:  در حال حاضر بخشی از تحقیقات ما باید به خارج از کشور ایران برود و آنجا تشخیص داده شود که این امر ممکن است ما در تشخیص حقیقی دچار مشکل کند.

وی تصریح کرد: تولید واکسن‌های دامپزشکی در ایران توسط موسسه رازی به عنوان یک نهاد حاکمیتی امر مهمی است که در برخی بخشها خودکفایی دارد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران افزود: در بخش تولید واکسن می‌توان مسائل اجرایی را به بخش خصوصی سپرد اما در کلیات حاکمیت حتما باید نظارت داشته باشد که در صورت تحقق بخشی از فعالیتهای اجرایی این سازمان می‌تواند به عوامل دیگری مانند تهدید نو بپردازد.

 سردار جلالی افزود: اطلاع‌رسانی در حوزه پدافند غیرعامل برای مردم بسیار مورد اهمیت است و نباید به بخاطر اینکه مردم نگران می‌شوند اطلاعات لازم در اختیار آنها قرار نگیرد.

وی گفت: در این زمینه ما باید کاملا شفاف با مردم صحبت کنیم و تهدیدات غیرعامل را برای آنها مشخص کنیم.

 جلالی افزود: رعایت بهداشت فردی صنعتی در حوزه‌های مختلف در ایران بسیار مورد اهمیت است و باید با جدید به آن پرداخت.

مقام مسئول سازمان پدافند غیرعامل در پاسخ به سوالی در خصوص تهدیدات بهداشتی غذاهای نذری در هنگام عزای حسینی گفت: ما اعتقاداتی در خصوص غذای نذری داریم که برخی از این اعتقادات می‌تواند ما را از بسیاری از تهدیدات بهداشتی مصون کند که این امر یک باور قلبی است مطالعات علمی نیز نشان می‌دهد که این اعتقادات می‌تواند تاثیراتی داشته باشد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل افزود: کسانی که نذورات را بین مردم عرضه می‌کنند باید دقت کنند که مسائل بهداشتی نیز در طبخ و عرضه نذورات رعایت شود و نباید فکر کنند و انشاءالله این غذا شفاست.

جلالی در پایان سخنان خود گفت: مردم به شفا بودن این غذا معتقد هستند که با افزایش بهداشت فردی این اعتقاد عمیق‌تر می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала