هشدار سپاه ایران به شناورهای سعودی در خلیج فارس

© AP Photo / Mahdi Marizadهشدار سپاه ایران به شناورهای سعودی در خلیج فارس
هشدار سپاه ایران به شناورهای سعودی در خلیج فارس - اسپوتنیک ایران
Telegram
نیروی دریایی سپاه جمهوری اسلامی ایران به کلیه شناورهایی که در رزمایش اعلامی عربستان سعودی در خلیج فارس شرکت کرده اند، هشدار داد که به آب‌های سرزمینی ایران نزدیک نشوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، در پی تحرکات تشنج زای اخیر توسط برخی از دولت ها در منطقه خلیج فارس و دریای عمان به ویژه تحرکات ستیزه آمیز به صورت برنامه ادعایی موسوم به رزمایش دولت سعودی، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه مهمی را صادر کرد.

متن این بیانیه که به واحدهای شناوری حاضر در این برنامه رزمایش صادر شده است، به شرح زیر است:

به کلیه شناورهایی که در رزمایش اعلامی عربستان سعودی حضور دارند، اعم از شناورهای نیروی دریایی سعودی و شناورهای غیر از آن اعلام می گردد؛ نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعتقاد دارد اصالتاً این رزمایش مصداق مشخصی برای تشنج آفرینی و کم کردن امنیت پایدار در خلیج فارس است.

به همین لحاظ عبور هیچ یک از شناورهای نظامی شرکت کننده در رزمایش اعلامی از آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران مجاز نمی‌باشد و به هیچ وجهی به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی نزدیک نشوید و حتی از آب های بین المللی نزدیک آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران عبور نکنید چرا که ما اعلام می داریم این عبور به هیچ وجه مصداق عبور بی ضرر نمی‌باشد.

نیروی دریایی سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران، برای تامین امنیت پایدار خلیج فارس و تنگه هرمز در آمادگی کامل به سر می برند و با هرگونه حرکت، تلاش و اقدام برای برهم زدن آرامش و امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان مقابله متناسب و فوری انجام خواهد داد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала