اثرانگشت حجاج به بهانه تامین امنیت در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می گیرد

© Sputnik / Mikhail VoskresenskiyПаломники во время хаджа совершают обход вокруг Каабы в мечете Месжид аль-Харам в Мекке
Паломники во время хаджа совершают обход вокруг Каабы в мечете Месжид аль-Харам в Мекке - اسپوتنیک ایران
Telegram
مقامات رژیم آل سعود، تأمین امنیت حجاج را به شرکت «هاشمیرا» شعبه‌ اسرائیلی جی۴اس سپردند و این شرکت نیز اطلاعات به دست آمده را در اختیار شعبه‌های عربستانی جی۴اس قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از تسنیم- شرکت انگلیسی «جی 4 اس» یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های امنیتی جهان است که در  سال 2004 تأسیس شده و هم‌اکنون در بیش از 125 نقطه از جهان،  از جمله سرزمین‌های اشغالی فعالیت می‌کند.

این شرکت علاوه بر ارائه خدمات امنیتی، دارای بزرگ‌ترین یگان نیروهای مسلح خصوصی جهان نیز است و در حال حاضر بیش از 600 هزار کارمند دارد؛ شرکت هاشمیرا (Hashmira) شعبه‌ اسرائیلی جی4اس است که در سال 1937 در سرزمین‌های اشغالی تأسیس شد و در حال حاضر به عنوان بزرگ‌ترین شرکت امنیتی خصوصی رژیم صهیونیستی شناخته می‌شود که 50 زیرشاخه‌ مختلف دارد.

مقامات خاندن آل سعود از مدت‌ها قبل قراردادهای امنیتی و سایبری بسیاری را با رژیم صهیونیستی امضا کرده‌اند؛ در جدیدترین اقدام، بعد از رخ دادن فاجعه‌ی منا در سال گذشته، مقامات این کشور تصمیم گرفتند تأمین امنیت حجاج را به هاشمیرا، شعبه‌ اسرائیلی جی4اس بسپارند و این شرکت نیز اطلاعات به دست آمده را در اختیار شعبه‌های عربستانی جی4اس قرار می‌دهد.

به گزارش سایبربان، حفظ امنیت حجاج از طریق گرفتن اثر انگشت، اسکن عنبیه چشم، دستبند و پابند هوشمند الکترونیکی است؛ نیروهای امنیتی عربستان و رژیم صهیونیستی با استفاده از این فناوریها از لحظه‌ ورود به فرودگاه تا خروج از کشور مورد استفاده‌ حجاج قرار می‌گیرد و محل آن‌ها را در لحظه شناسایی می‌کند.

دستبند مذکور اطلاعاتی مانند آدرس محل اقامت در عربستان و اطلاعات پزشکی کاربران را در خود نگاه می‌دارد و به موقعیت‌یاب جغرافیایی مجهز است؛ این موضوع نه تنها مسلمانان جهان را تحقیر می‌کند بلکه اثرانگشت کاربران را نیز در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می‌دهد و خطرات امنیتی بسیاری را برای آن‌ها ایجاد می‌کند به عنوان مثال این شرکت امنیتی با استفاده از اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کند، به‌راحتی می‌تواند عملکرد افراد یا گردش حساب‌های مالی مسلمانان را زیر نظر بگیرد و از داده‌ها سو‌ءاستفاده کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала