رمزگشایی جعبه سیاه هواپیمای سرنگون شده سوخو 24 فوق العاده شفاف خواهد بود

© Sputnik / Anton Denisov /  مراجعه به بانک تصاویر Началась расшифровка "черных ящиков" СУ-24М, сбитого 24 ноября 2015 года над Сирией
Началась расшифровка черных ящиков СУ-24М, сбитого 24 ноября 2015 года над Сирией - اسپوتنیک ایران
Telegram
رمز گشایی هواپیمای روسی سوخو 24 که توسط نیروی هوایی ترکیه در سوریه سرنگون شده ، فوق العاده شفاف و علنی خواهد بود.

سرگئی درونوف، معاون فرمانده کل نیروی هوا ـ فضای روسیه ضمن اعلام این مطلب گفت:" مطابق با دستور رئیس جمهور روسیه تشریفات باز کردن و رمز گشایی هواپیمای روسی سوخو 24 که توسط نیروی هوایی ترکیه در سوریه سرنگون شده ، برای محافل اجتماعی روسیه و بین المللی فوق العاده شفاف و علنی خواهد بود". درونوف افزود برای این کار از کمیته بین دولتی هواپیمایی که دارای تجارب زیاد و امکانات فنی امروزی برای تحقیقات درباره سوانح هوایی است، درخواست کمک شده است.

سرنگونی هواپیمای روسی سوخو24 در مرز ترکیه - اسپوتنیک ایران
سرنگونی هواپیمای روسی سوخو24 در مرز ترکیه
هواپیمای بمب افکن سوخو24 روسیه 24 نوامبر توسط دو فروند جنگنده ترکی ف-16 بر فراز سوریه سرنگون شد و در چهار کیلومتری مرز ترکیه به زمین افتاد. ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه این حادثه را "خنجر زدن از پشت" از سوی همدستان تروریست ها نامید. ترکیه می گوید هواپیمای روسی پس از ورود به حریم هوایی این کشور سرنگون شده بود. با این حال ستاد مشترک ارتش روسیه با استناد به اطلاعات به دست آمده از پدافند هوایی سوریه اعلام کرد این هواپیما از مرز هوایی ترکیه عبور نکرده بود و بررسی های پنتاگون نیز گواهی از این امر می دهد. اولگ پاشکوف، یکی از خلبانان هواپیمای سرنگون شده حین فرود با چتر مورد اصابت رگبار گلوله های تروریست ها قرار گرفت و کشته شد. کونستانتین موراختین، خلبان نجات یافته به روزنامه نگاران گفت هواپیما وارد حریم هوایی ترکیه نشده بود و طرف ترکیه هیچ هشداری به هواپیما نداده بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала