تدارکات ارتش سوریه برای پیشروی بزرگ به سوی مواضع داعش در استان حما

© AFP 2022 / Joseph Eidتدارکات ارتش سوریه برای پیشروی بزرگ به سوی مواضع داعش در استان حما
تدارکات ارتش سوریه برای پیشروی بزرگ به سوی مواضع داعش در استان حما - اسپوتنیک ایران
Telegram
یگان های توپخانه ارتش سوریه شدید ترین آتشباری توپخانه ای از زمان آغاز درگیری را در آستانه پیشروی به سوی مواضع داعش در استان حما آغاز کرده اند.

به گزارش خبرگزاری"ریانووستی" ، این آتشباری توپخانه ای موضع تروریست ها در مرز استان های حما و ادلب جریان دارد که تکیه گاه های داعش در سوریه محسوب می شوند.
سرهنگ دوم خدام، فرمانده یکی از گردان های آتشبارهای "گراد" اعلام کرد عملیا جنگی با جمع آوری اطلاعات درباره محل های استقرار تروریست ها آغاز شده است. توپخانه پس از تعیین اهداف آتشباری شدید به سوی موضع دشمن را آغاز کرد. سپس نیروی زمینی به حمله خواهد پرداخت".
مواضع داعشی ها در نقاط مسکونی لیطان و کفر زیتا مورد آتشباری توپخانه ای قرار دارند. ارتش سوریه قصد دارد تروریست ها را از نقاط مسکونی واقع در جاده متصل کننده شمال و مرکز کشور بیرون براند.
روسیه عملیات مبارزه با داعش در سوریه را روز 30 سپتامبر آغاز کرده است. طبق گزارش وزارت دفاع روسیه، هواپیماهای روسی از آن زمان با انجام 120 پرواز رزمی، 110 هدف را در اراضی تحت کنترل تروریست ها منهدم کرده اند. علاوه بر این چهار ناو ناوگان روسیه در خزر روز 7 اکتبر به نیروی هوایی روسیه پیوسته و 26 موشک کروز به سوی مواضع داعش در سوریه شلیک کردند که تمام آنها به اهداف مقرر اصابت کردند.
نیروی هوایی روسیه اهدافی را در سراسر خاک سوریه، از رقه، باصطلاح پایتخت داعش واقع در شمال شرقی این کشور گرفته تا شهر باستانی پالمیرا، واقع در غرب بمباران کرده است. به گزارش وزارت دفاع روسیه بمبارن ها به روحین رزمی داعشی ها لطمه وارد آورده و هزاران نفر از آنها را وادار به فرار کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала