وزارت دفاع روسیه پیشنهادات امریکا درباره هماهنگی عملیات ضد داعشی را قابل پذیرش می داند

© Sputnik / Alexander Vilfوزارت دفاع روسیه پیشنهادات امریکا درباره هماهنگی عملیات ضد داعشی را قابل پذیرش می داند
وزارت دفاع روسیه پیشنهادات امریکا درباره هماهنگی عملیات ضد داعشی را قابل پذیرش می داند - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت دفاع روسیه معتقد است پیشنهادات آمریکا درباره هماهنگی عملیات برای مبارزه با گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) قابل بررسی و پذیرش هستند.

سرتیپ ایگور کوناشنکوف، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه ضمن اعلام این مطلب گفت:" فقط لازم است برخی از جزئیات فنی که امرزو کارشناسان وزارتخانه های دفاع روسیه و امریکا آنها را مورد بحث قرار خواهند داد، روشن شوند".
روسیه از 30 سپتامبر 2015 حملات هوایی دقیق خود را به مواضع داعش در سوریه را آغاز کرده است. به گزارش وزارت دفاع روسیه هواپیماهای روسی طی روزهای اخیر دهها هدف از جمله کارخانه های تولید مواد منفجره، مقر های فرماندهی و انبارهای مهمات تروریست ها را بمباران کرده اند. اهداف بر اساس داده های سرویس های اطلاعاتی روسیه و سوریه از جمله از طریق شناسایی هوایی انتخاب می شوند. ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه تائید کرد که حملات هوایی فقط علیه گروه های مسلح تروریستی صورت می گیرد و هدف آنها معارضان یا افراد غیر نظامی نیست. به گفته آقای حداد، ارتش سوریه درباره مختصات محل های استقرار تروریست ها، اطلاعات دقیق در اختیار دارد.
هواپیماهای ائتلاف ضد داعشی به رهبری آمریکا نیز از سپتامبر سال 2014 مواضع این گروه تروریستی در عراق و سوریه را بمباران می کنند. این عملیات در عراق با اجازه دولت این کشور اما در سوریه بدون توافق با دمشق صورت می گیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала