بنیانگذار "اپل": اسنودن قهرمان مطلق است

© AP Photo / Richard Shotwellاستیو ووزنیاک، یکی از بنیانگذاران شرکت "اپل"
استیو ووزنیاک، یکی از بنیانگذاران  شرکت اپل - اسپوتنیک ایران
Telegram
استیو ووزنیاک، یکی از بنیانگذاران شرکت "اپل" در پاسخ به سوالی در اینباره که ادوارد اسنودن خائن است یا قهرمان گفت:" اسنودن برای من قهرمان مطلق است ".

به گزارش سایت انگلیسی شبکه تلویزیونی RT ، استیو ووزنیاک افزود:" وی با پیروی از ندای قلبی، با ایمان به قانون اساسی ایلات متحده و براساس درک خود از دموکراسی و آزادی عمل کرده است".
وی در مصاحبه طولانی خود با نشریه Arabian Business در مورد موضوعاتی درباره جاسوسی، خصلت انسان ، تجاوز به حریم خصوصی و امنیت صحبت کرد.
پیشتر ووزنیاک اسنودن را همطراز دانیل السبرگ، افشاگر افسانه ای فعالیت وزارت دفاع آمریکا دانسته و همچنین متذکر شده بود در یکی از برنامه ها در مسکو با این کارمند سابق سرویس های اطلاعاتی آمریکا دیدار کرده بود که اکنون در پایتخت روسیه زندگی می کند.
اسنودن کارمند فنی سابق سازمان "سیا" آمریکا که به عنوان پیمانکار برای آژانس امنیت ملی این کشور نیز کار می کرد، در ماه ژوئن سال 2013 میلادی تعدادی از اسناد سری در خصوص برنامه های سرویس های اطلاعاتی آمریکا و بریتانیا در زمینه جاسوسی اینترنتی را به روزنامه های "واشینگتن پست" و "گاردین" واگذار کرد که جنجال بزرگی را در سراسر جهان برانگیخت. بر اساس این اسناد آمریکایی ها نه فقط در کشور خود جاسوسی می کنند بلکه مراقب زندگی میلیون ها اروپایی از جمله نزدیک ترین متحدان ایالات متحده هستند. اسنودن پس از واگذاری این اسناد ابتدا به هنگ کنگ و سپس به مسکو پرواز کرده و در ماه اوت سال 2013 میلادی گواهینامه پناهندگی موقت یک ساله را در روسیه دریافت نمود. به دنبال آن در سال 2014 ، مدت پناهندگی این افشاگر آمریکایی در روسیه تا سه سال دیگر تمدید شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала