ریابکوف: در مذاکرات هسته ای با ایران در برخی از زمینه ها تفاهم وجود ندارد

© Sputnik / Valery Melnikov /  مراجعه به بانک تصاویر سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه و عضو ارشد هیئت مذاکره کننده روسیه در مذاکرات 1+5 و ایران
سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه و عضو ارشد هیئت مذاکره کننده روسیه در مذاکرات 1+5 و ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت در مذاکرات با ایران در رابطه با باصطلاح ابعاد نظامی سابق برنامه هسته ای و تحریمات تفاهم وجود ندارد.

ریابکوف، روز سه شنبه ضمن اعلام این مطلب گفت:" بحث درباره موضوعات مربوط به تحریمات با دشواری بسیاری جریان دارد و در رابطه با باصطلاح ابعاد نظامی سابق برنامه هسته ای  شطح شایسته تفاهم موجود نیست. اکنون این گروه ها از مسائل مورد بیشترین توجه هستند".

یادآور می شود ایران و گروه "1+5" میانجیان بین المللی (روسیه، آمریکا، چین، فرانسه، بریتانیا و آلمان) در حال مذاکره برای تدوین سیستم تضمینات در راستای اثبات ماهیت کاملا صلح آمیز برنامه هسته ای ایران هستند تا در صورت دستیابی به توافقی جامع در این زمینه، تحریمات بین المللی علیه تهران لغو شود.

قرار است توافقنامه جامع هسته ای میان 1+5 و ایران تا آخر ماه ژوئن امضا شود.

ایران و گروه"1+5" روز دوم آوریل در لوزان سوئیس در خصوص تدوین توافقنامه جامع به تفاهم سیاسی دست یافته و از جمله درباره توقف کار دو سوم ظرفیت های غنی سازی اورانیوم ایران طی ده سال و کنترل بین المللی برنامه های غنی سازی طی 25 سال آینده به توافق رسیدند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала